Finał z atrakcjami

21 paź 2017

W połowie września stu klientów firmy Auto Partner, biorących udział w promocji AP EXPERT 2017, spędziło weekend pod znakiem Wielkiego Finału. Organizatorzy zapewnili sportową rywalizację i niezapomniane wrażenia na Autodromie Słomczyn, zwieńczeniem zaś była uroczysta wieczorna gala.

 

Finaliści promocji, zarówno polskiej, jak i międzynarodowej edycji, którzy przybyli do podwarszawskiego hotelu Holiday Inn w Józefowie już niedługo po przyjeździe przystąpili do finału teoretycznego, czyli testu wiedzy. Składał się on z 30 pytań o tematyce związanej z mechaniką i elektromechaniką samochodową.

Do finału praktycznego zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka. Ciekawe i wymagające zadania zostały do niego przygotowane przez partnerów akcji.

Kolejny dzień upłynął głównie na Autodromie Słomczyn, gdzie czekały liczne atrakcje. Jedną z głównych był lot śmigłowcem Robinson R44. Do dyspozycji stały trzy maszyny o różnych kolorach, ale to nie kolor śmigłowca miał znaczenie, lecz jego pilot. Każdy z trzech pilotów proponował otóż inny poziom adrenaliny – od spokojnego lotu zapoznawczego, do pokazu na czym polegają przeciążenia i bezwładne spadanie.

Zaraz za ogrodzonym terenem Autodromu zlokalizowana została trasa off-roadowa dla specjalnie na ten dzień przygotowanych motocykli crossowych, quadów oraz buggy. Błoto, trawa i znaczna moc pojazdów stwarzały możliwość poszalenia jak nigdy dotąd.

W kolejnej strefie, rajdowej, podstawionych zostało 6 samochodów z pełnym wyposażeniem sportowym. Dla klientów atrakcje zaczynały się już przy wsiadaniu do samochodu z klatką bezpieczeństwa, fotelem kubełkowym oraz profesjonalnymi pasami. Potem za kierownicą BMW E46, Subaru Imprezy, czy Hondy Civic Type R mogli pod okiem instruktora sprawdzić na torze swoje umiejętności. Mogli też porozmawiać ze sponsorowanym przez AP kierowcą rajdowym Dominykasem Butvilasem oraz popularnym Krzysztofem Hołowczycem.

Po zejściu z realnego toru była okazja, by przenieść się w wirtualną rzeczywistość i skorzystać z symulatorów jazdy samochodem sportowym, off-roadowym czy motocyklem sportowym. Wskoczyć można było w rzeczywistość 5D, sprawdzić swój refleks, poczuć, jak to jest przy zderzeniu.

Nie zabrakło również strefy targowej z licznymi atrakcjami na stanowiskach dostawców. Klienci mieli czas zajrzeć do każdego, porozmawiać o dostępnym asortymencie. Strefa zlokalizowana została w sercu stworzonego miasteczka, więc cały czas cieszyła się dużym powodzeniem wśród zwiedzających.

Na samym końcu na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci przejazdów po torze z Krzysztofem Hołowczycem za kierownicą jego rajdówki. Klientom w ciągu dnia bez ich wiedzy mierzono czasy przejazdów i dziesięciu z najlepszymi wynikami, mogło w nagrodę zasiąść na fotelu obok utytułowanego rajdowca.

Zwieńczeniem dnia pełnych wrażeń była Wielka Gala Finału AP EXPERT. Podczas niej nastąpił najbardziej wyczekiwany moment całego weekendu – ogłoszenie, kto w 2017 roku uzyskał tytuł „Wybitny Wśród Ekspertów” i otrzymał nagrodę główną – samochód osobowy Audi A4 Limousine. Ten zaszczytny tytuł wraz z autem oraz prestiżową nagrodę zdobyła firma P.U.H. Auto-Naprawa-Ostrowski, w której imieniu do rywalizacji stanął Mariusz Ostrowski. Nie krył on swojego wzruszenia, opowiedział także, jak długo walczył o pierwsze miejsce.

– W finałach AP EXPERT uczestniczę od samego początku. W ścisłym finale znalazłem się trzeci raz – poprzednie dwie edycje ukończyłem na drugich miejscach, z czego byłem zadowolony. Test półfinałowy okazał się bardzo trudny w porównaniu do poprzednich edycji konkursu. Brakowało trochę czasu na wnikliwą analizę pytań i odpowiedzi, ale udało się rozwiązać go na wystarczającą ilość punktów, żeby wejść do finału. Pytania w testach on-line były zdecydowanie łatwiejsze, aczkolwiek kilka sprawiło mi problem, co jednak zmotywowało mnie do zdobycia brakującej wiedzy. Jeżeli chodzi o sam finał praktyczny, to zadanie przygotowane przez firmę Bosch sprawiło mi kłopot, chociaż jak się okazało, gdybym uczestniczył w szkoleniu z tej tematyki, byłoby banalnie proste.
Bardzo pomogła mi także mobilizacja i doping ze strony Auto Partner. Tyle słów wsparcia przed Wielkim Finałem, które otrzymałem od przedstawicieli i kierownika z filii w Bydgoszczy, musiało przynieść wymierny sukces –  podsumował Mariusz Ostrowski.

Nie tylko dla najlepszego uczestnika przewidziana została nagroda – zdobywca drugiego miejsca Wielkiego Finału otrzymał samochód SEAT Ibiza, natomiast firma, która uplasowała się na pierwszej pozycji Małego Finału wygrała motocykl Yamaha YZF-R 125. Oprócz nagród rzeczowych, dziesiątce finalistów wręczone zostały bony na zakup wyposażenia warsztatowego z oferty Auto Partner SA. W sumie pula nagród w tegorocznej edycji AP EXPERT wynosiła pół miliona złotych.

A oto jak wyglądała końcowa klasyfikacja finałowych zmagań:

Wielki Finał
1. P.U.H. AUTO-NAPRAWA-OSTROWSKI – Mariusz Ostrowski; 2. AUTOMAX – Jacek Bagiński; 3. AUTO-BOGUS BOGUS WIESŁAW – Łukasz Bogus, 4. SABAT Sp. z o.o. – Dariusz Winiarski; 5. FIRMA „DAVE”  – Dawid Śmietana.

Mały Finał
1. TIP-TOP PIOTR ZIÓŁKOWSKI – Krzysztof Grudzień; 2. ADAM-SERWIS ADAM SOBISZ – Damian Sobisz, 3. MOTO SERVICE WORWA SP. J. SKLEP MOTORYZACYJNY – Mariusz Szewczyk; 4. SERWIS SJ Ł. KONEWECKI, D. ŁUKASIEWICZ S.C. – Krzysztof Winkler; 5. AUTO SERWIS DAWJAN – Dawid Dziewa.

Laureat I miejsca podzieli się także swoim przepisem na sukces: – Od dziecka interesowałem się wszelkimi urządzeniami technicznymi. Z zawodu jestem mechanikiem maszyn i urządzeń przemysłowych, a mechanikiem samochodowym zostałem ze względu na wiele sprzyjających okoliczności. Pracowałem w różnych warsztatach, aż w końcu otworzyłem swój własny warsztat mechaniki samochodowej. Od samego początku pracy we własnej firmie stawiam na jakość i profesjonalizm wykonywanych usług oraz na poszerzanie wiedzy, dzięki rozmaitym szkoleniom i zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań najlepszych producentów. W wolnym czasie rozwiązuję różne dostępne testy w celu weryfikacji mojej wiedzy, uczestniczę też w szkoleniach organizowanych przez hurtownie motoryzacyjne, ponieważ jest mi to pomocne w mojej codziennej pracy.

W międzynarodowej edycji AP EXPERT INTERNATIONAL pierwsze miejsce zajął uczestnik ze Stanów Zjednoczonych – Bernard Tripp, który wyjechał z nagrodą – bonem o wartości 5 000 euro.

Wszystkim nagrodzonym pogratulował oraz podziękował za udział i zaangażowanie prezes zarządu Auto Partner SA – Aleksander Górecki. Po uroczystej kolacji nadszedł czas na artystyczną część wieczoru. O dobry nastrój zadbał Kabaret Smile, który w swym programie miał specjalnie przygotowany na tę okazję skecz.

Partnerami tytularnymi tegorocznej edycji AP EXPERT 2017 byli: Bosch, Castrol, ZF [SACHS + LEMFÖRDER + TRW]; partnerami głównymi: Continental ContiTech, Delphi, Febi, Textar, Valeo, Magneti Marelli, NRF, RUVILLE, SKF, MEYLE, MaXgear, RYMEC, NK, Breck,; partnerami technicznymi: Philips, Kolbenschmidt+Pierburg, Bilstein, Quaro, Blue Print, Dayco, Vernet, Sasic, TEDGUM.

Auto Partner już dziś zachęca do udziału w przyszłorocznej edycji – może to właśnie Ty zostaniesz Wybitnym Wśród Ekspertów 2018 roku!

 

 

Zostaw Komentarz