Foliowy makeup

13 Mar 2017

Wymarzony kolor samochodu nie jest dostępny w ofercie producenta, a może chcemy umieścić na pojeździe określony wzór, logo, czy reklamę? Najnowsze metody car wrappingu, czyli oklejania karoserii folią, pozwalają na personalizację wyglądu pojazdu.

– Oklejanie samochodu folią pozwala nadać mu indywidualny i niepowtarzalny wygląd, który ograniczony jest tylko naszą wyobraźnią – wskazuje Rafał Żmuda, certyfikowany trener firmy 3M z Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnego 3M – The Wrap Center. ─ Kluczem do udanego i szybkiego wykonania car wrappingu jest oczywiście jakość stosowanych folii i powierzenie całej operacji wykwalifikowanym specjalistom. Nakładanie na karoserię folii gorszej jakości i bez przeszkolenia może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Zmiana koloru aut, inaczej car wrapping, pozwala odmienić wygląd pojazdu przez częściową lub całkowitą zmianę koloru samochodu za pomocą folii. Możliwe jest także oklejenie pojedynczych elementów (np. lusterek, zderzaków, maski) lub oklejenie pojazdu dowolną grafiką nadrukowaną na specjalnej folii przeznaczonej do aplikacji na pojazdach. To ostatnie rozwiązanie doskonale sprawdza się także w przypadku firm, które chciałyby oznaczyć pojazdy służbowe poprzez całkowite lub częściowe ich oklejenie.

Personalizować w ten sposób można nie tylko samochody, ale także jachty, łodzie, wnętrza oraz zewnętrzne ściany budynków. Nawet takie powierzchnie jak tynk strukturalny czy cegła nie stanowią problemu dla odpowiednich folii. W przypadku folii 3M zastosowane w nich rozwiązania takie jak  Controltac™ (szklane mikrokulki w kleju pozwalające na łatwe pozycjonowanie folii przy aplikacji) czy Comply™ (kanaliki w warstwie kleju umożliwiające odprowadzenie nagromadzonego powietrza) bardzo ułatwiają i przyspieszają pracę oraz pozwalają osiągnąć bezbłędny efekt.

– Folie graficzne do zadruku muszą charakteryzować się najwyższą jakością i wytrzymałością, a jednocześnie być łatwe w aplikacji. Nie bez znaczenia jest także gwarancja. Te wszystkie warunki spełniają produkty 3M – dodaje Piotr Kaczyński z Certyfikowanej Drukarni Wielkoformatowej DPSdruk.pl. – W przypadku folii do zadruku, materiały użyte w procesie mogą wpłynąć na trwałość zaaplikowanego produktu. Folie 3M objęte są gwarancją w systemie 3M™ MCS™ – drukując w certyfikowanych punktach, można liczyć na sprawdzony system uważnie produkowanych komponentów, nie martwiąc się o efekt końcowy.

Zarówno zmiana koloru auta, jak również oklejanie pojazdów zadrukowaną folią graficzną oraz oklejanie innych powierzchni, stwarzają olbrzymie możliwości indywidualizacji samochodów i nadawania im charakteru stosownie do potrzeb klienta. Cała operacja jest relatywnie szybka oraz, co ważne, w wielu przypadkach w pełni odwracalna.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz