Fomar Friction – online i mobilnie

26 sie 2015

Fomar_aplikacja mobilnaW porównaniu z katalogami drukowanymi, ale też elektronicznymi, dostarczanymi jako pliki PDF, katalogi online, a także w formie aplikacji mobilnych, mają jedną olbrzymią zaletę – są na bieżąco aktualizowane. Naturalne zatem, że systematycznie rozbudowująca swoją ofertę firma Fomar Friction udostępnia swym klientom zarówno katalog online, jak i w formie aplikacji mobilnej.

 Działająca na polskim rynku od kilkudziesięciu lat firma Fomar Friction  ma obecnie w swej ofercie:

  • ponad 800 referencji klocków hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych,
  • ponad 200 referencji szczęk hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych,
  • kilkadziesiąt referencji klocków hamulcowych do samochodów użytkowych,
  • około 2000 referencji okładzin hamulcowych do samochodów użytkowych
  • kilkadziesiąt referencji tarcz hamulcowych do pojazdów użytkowych.

Jednocześnie zapowiada, że w nieodległej przyszłości oferta ta zostanie wyraźnie powiększona. Aby więc ułatwić odnalezienie w niej odpowiednich części, poza katalogami online, które już od dawna znajdują się na firmowej stronie internetowej, przygotowała również służącą temu celowi aplikację mobilną o nazwie Fomar, dostępną zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Można ją bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play i Apple Store, najprościej zaś do nich przejść skanując odpowiedni, zamieszczony poniżej kod QR.

 

Po zainstalowaniu aplikacji, użytkownik smartfonu czy tabletu może już sprawnie odnaleźć potrzebne mu części przeznaczone tak do samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych. Rozbudowany interfejs wyszukiwania pozwala na podanie wielu różnych parametrów, co sprawia, że można dokładnie określić poszukiwany element, a tym samym zminimalizować ryzyko pomyłki. Jednocześnie posługiwanie się aplikacją nie powinno nikomu sprawić kłopotów. Cała procedura wygląda bowiem tak:

 

Osoby, które wolą korzystać z komputera mają do dyspozycji wspomniane już katalogi online. Na stronie www.fomar.com.pl umieszczone zostały trzy takie katalogi:

  • klocków i szczęk hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych,Klocki i szczęki
  • okładzin i klocków hamulcowych do samochodów użytkowych,okładziny i klocki
  • tarcz hamulcowych do samochodów użytkowych.tarcze

W każdym z nich znajduje się spis marek oraz modeli pojazdów wraz z rokiem produkcji, numerem części Fomar Friction, a także – w przypadku katalogów do pojazdów użytkowych – średnicą bębna oraz rodzajem i liczbą nitów. Wyszukiwarki zawierają również rysunki części oraz listy zamienników.

 

Zostaw Komentarz