Fomar Friction się prezentuje

21 paź 2015

Fomar film 1Ponoć jedno zdjęcie jest w stanie zastąpić setki słów. Film, nawet krótki, zastępować musi zatem ich tysiące. I ten właśnie sposób wybrała marka Fomar Fricton, by się zaprezentować na swoje 60-lecie.

Marka Fomar Friction pojawiła się na rynku motoryzacyjnym ponad dekadę temu, ale wcześniej, pod innymi nazwami, funkcjonowała na nim lat kilkadziesiąt. Jest więc świetnie znana szczególnie w naszym kraju, gdyż przez długi czas praktycznie na wszystkich klockach hamulcowych i okładzinach ciernych, jakie można było w Polce kupić, widniał napis Fomar.

Dziś marka Fomar Friction należy do amerykańskiego koncernu MAT Holdings. Gama produktów oferowanych pod nią znacznie się rozrosła, bardzo też powiększyła się lista krajów, w których są one sprzedawane. Rozwój taki nie byłby zapewne możliwy bez 60 lat doświadczenia z jednej strony, z drugiej zaś bez dostępu do nowoczesnych technologii zapewnianego przez przynależność do wielkiej firmy działającej na kilku kontynentach. Mówi o tym znajdujący się poniżej film, w którym przedstawiono również wiele innych faktów dotyczących obecnej pozycji marki Fomar Friction.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz