Ford Trucks oficjalnie wystartował

19 paź 2019

Cztery miesiące od rozpoczęcia współpracy pomiędzy Ford Trucks a Q-Service Truck, pierwsze pojazdy F-MAX znalazły swoich nabywców. Przekazanie kluczyków nastąpiło podczas uroczystego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks na polskim rynku, co nastąpiło 17 października w Cząstkowie Polskim i odbyło się w formie spotkania, które swoją obecnością uświetnił m.in. Dave Johnston, Deputy General Manager Ford Otosan.

W spotkaniu zorganizowanym z okazji otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks na polskim rynku i przekazania kluczyków do pierwszych sprzedanych ciężarówek F-MAX udział wzięli przedstawiciele Ford Otosan, Inter Cars SA, Q-Service Truck, a także goście specjalni, m.in. z PKO Leasing S.A., Ford Polska, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Honorowe miejsce wśród zebranych zajęli Ambasadorzy Q-Service Truck, czyli reprezentanci firm PUH Automax, ALBOR, Jakub Bogusz oraz Galaauto.

Uroczystość ta stała się okazja do przypomnienia, że do pierwszego spotkania przedstawicieli Ford Trucks i Q-Service Truck doszło we wrześniu 2018 roku, podczas Międzynarodowych Targów Aut Użytkowych IAA w Hanowerze. Później obie strony spotykały się kilkukrotnie, ustalając warunki współpracy. Zwieńczenie rozmów miało miejsce w czerwcu bieżącego roku, kiedy to w Warszawie podpisana została umowa o współpracy.

Nasza oficjalna współpraca z Q-Service Truck rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku wraz z podpisaniem umowy o wyłącznej dystrybucji pojazdów Ford Truck na polskim rynku. Wierzę, że bogate doświadczenie naszego polskiego partnera, jego profesjonalizm i zorientowanie na klienta zapewnią nam znakomitą promocję marki w ważnym dla nas kraju. Ford Trucks obecny jest w 41 krajach na trzech kontynentach, a Polska w naszej strategii zajmuje kluczowe miejsce. Nie zapominajmy, że jest to czwarty co do wielkości rynek pojazdów ciężarowych w Europie ze strategiczną lokalizacją, stale rosnącą gospodarką i ogromnym potencjałem handlowym – powiedział Dave Johnston, Deputy General Manager Ford Otosan

Kolejnym krokiem wspólnych działań było już „Wielkie Otwarcie”, czyli inauguracja sprzedaży Ford Trucks w Polsce, co ogłoszone zostało 17 października. Podczas spotkania przedstawione zostały pierwsze dealerskie punkty Ford Trucks w naszym kraju, nakreślona została też wizja rozwoju sieci – zarówno dealerskiej, jak i serwisowej – na najbliższe miesiące.

– Otwarcie sieci dealerskiej i serwisowej to kluczowy moment w rozwoju Ford Trucks w Polsce. Oficjalnie dołączyliśmy w ten sposób do rodziny Ford Trucks, mogąc oferować naszym klientom wysokiej klasy pojazdy ciężarowe. Krok ten doskonale wpisuje się w kierunek rozwoju Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie poprzez różne segmenty naszej działalności, tworzymy kompleksowy model obsługi klientów, oferując dostęp do gotowych produktów, jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw. Na kooperacji skorzystają przede wszystkim klienci, ale także nasze serwisy skupione w sieci, które otrzymują w ten sposób dostęp do nowoczesnych technologii. Dla tych, którzy uzyskają autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks, będzie to także duża wartość wizerunkowa, przedstawiająca ich wysokie kompetencje – mówił Sławomir Rybarczyk, prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o.

Obecnie sieć dealerską tworzy osiem podmiotów, wszystkie one uzyskały również autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks. Docelowo punktów dealerskich na terenie Polski będzie 10, sieć serwisowa oparta zostanie zaś na 20 warsztatach. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, chętnymi dołączyć do sieci, weryfikowane są również ich możliwości, predyspozycje i skala potencjału.

Podczas oficjalnego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej, poza wręczeniem kluczyków do Fordów F-MAX pierwszym klientom (Profil Shipyards Sp. z o.o. Spółka komandytowa i Usługi Transportowe BOG-TRANS), odbyło się również oficjalne przecięcie wstęgi, symbolicznie rozpoczynające sprzedaż Ford Trucks w Polsce, a wszyscy dealerzy włączeni do sieci otrzymali z rąk Sławomira Rybarczyka, prezesa Zarządu Q-Service Truck oraz Macieja Oleksowicza, prezesa Zarządu Inter Cars SA, listy gratulacyjne oraz intencyjne. Otrzymali je m.in. przedstawiciele:

  • Q-Service Truck z Cząstkowa Polskiego,
  • AUTOFIKO Sp. z o.o. z Jaworzna,
  • Truck Części Błach i Rajchel Spółka Jawna z Wrocławia,
  • Moobilo Sp. z o.o. z Gdańska,
  • Ziem-Bud Sp. z o.o. z Łodzi,
  • PHU WIMEX Tadeusz Wiszowaty z Białegostoku,
  • Bogumił Porębski Spółka Komandytowa z Niedźwiedzia,
  • Marcotrans Sp. z o.o. ze Stargardu.

Oficjalną część spotkania zakończył krótki koncert Sabiny Jeszki, po którym goście kontynuowali branżowe rozmowy w kuluarach, a dziennikarze mogli skorzystać z możliwości przetestowania nowego Forda F-MAX – , Samochodu Ciężarowego 2019 roku.

Ford Trucks jest jedną z największych światowych firm produkujących pojazdy ciężarowe. Wytwarza szeroką gamę ciągników siodłowych, pojazdów budowlanych i dystrybucyjnych o wadze ponad 16 ton. Obszar jej działania obejmuje obecnie Europę, Bliski Wschód, Rosję, Zachodnią Afrykę.

Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu. Teraz portfolio firmy powiększyło się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskały możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli tegoż producenta.

Zostaw Komentarz