FTE Automotive inwestuje w technologię

10 sie 2016

Niemiecka firma FTE Automotive, producent elementów do układów hamulcowych i sprzęgłowych, od ponad 70 lat dostarcza swoje wyroby na rynek wyposażenia fabrycznego. Jest to możliwe m.in. dzięki nieustannie prowadzonym pracom nad nowymi rozwiązaniami materiałowymi.

W głównej siedzibie FTE Automotive mieszczącej się w bawarskim Ebern oraz w zakładzie zlokalizowanym w Mühlhausen w Turyngii produkowane są dynamiczne elementy uszczelniające, a także gumowe przewody hamulcowe, sprzęgłowe i łączące o różnych kształtach i wielkościach. Firma sama przy tym projektuje i wytwarza urządzenia produkcyjne. Specjaliści FTE Automotive pracują również nad tworzeniem mieszanek gumowych o rozmaitych właściwościach. Dotychczas opracowali ponad 800 receptur. Wykorzystywane są one m.in. w produkcji uszczelnień cylinderków hamulcowych i sprzęgłowych.

O jakości elementów wytwarzanych przez FTE Automotive świadczy fakt, że produkty firmy stosowane są również w technice medycznej. O skali produkcji mówi zaś liczba ponad 175 mln sztuk elementów gumowych oraz 6,7 mln metrów bieżących przewodów wytwarzanych rocznie.

FTE Automotive 2Do produkcji wykorzystywane są najlepsze materiały, takie jak kauczuk etylo-propylenowo-dienowo-monomerowy (EPDM), kauczuk butadienowo-styrenowy (SBR), kauczuk butadienowo-akrylonitrylowy uwodorniony (HNBR), kauczuk fluorowy (FKM) czy kauczuk akrylowy (ACM). Zarówno mieszanki gumowe, jak i gotowe produkty standardowo poddawane są procesom kontroli pozwalającym na weryfikację ich parametrów fizykochemicznych.

Produkty FTE Automotive dostępne są również na niezależnym rynku części zamiennych. Firma FTE Global Aftermarket oferuje cylinderki hamulcowe i sprzęgłowe, przewody hamulcowe i sprzęgłowe, osłony przeciwpyłowe, nakładki zabezpieczające oraz pierścienie uszczelniające.

Zostaw Komentarz