Gates – nowe przewody i węże

15 sty 2019

Oferta firmy Gates wzbogaci się o ponad 1500 nowych numerów katalogowych. Będzie to pierwszy etap programu poszerzania asortymentu przewodów i węży.

Pierwsza partia nowych przewodów i węży o jakości OE, jaka ma pojawić się w ofercie firmy Gates, obejmie różne grupy produktów. Znajdą się wśród nich modułowe przewody układów chłodzenia, przewody kształtowane i przewody turbosprężarki.

Modułowe przewody układów chłodzenia — wraz z szybkozłączami, zaworami, ogranicznikami przepływu, portami czujników i innymi plastikowymi komponentami – stały się standardowym wyposażeniem wielu pojazdów wyprodukowanych w ciągu ostatnich 10 lat. Robią wrażenie bardziej skomplikowanych od swoich poprzedników, za ich wymiana jest dość prosta. Jednocześnie jednak, właśnie z powodu dość złożonej konstrukcji, bywają niezbyt trwałe i potrafią szybko ulec awarii.

Zwiększenie asortymentu przewodów modułowych oraz wprowadzenie węży turbosprężarek jest efektem przejęcia przez firmę Gates firmy Rapro, do czego doszło rok temu. Jako wyspecjalizowany producent przewodów kształtowanych i modułowych o jakości OE, firma Rapro cieszy się reputacją zaufanego dostawcy zamienników w ponad 40 krajach. Przejęcie Rapro pozwoliło połączyć doświadczenie tej firmy w produkcji części formowanych wtryskowo i części gumowych o jakości wyposażenia OE z dorobkiem firmy Gates w dziedzinie produkcji innowacyjnych i technologicznie zaawansowanych rozwiązań układów przenoszenia mocy i napędów hydraulicznych.

Nowe numery katalogowe są przeznaczone do wszystkich popularnych modeli takich marek jak BMW, Mercedes, Volkswagen/Audi i Land Rover. — Niezależni dystrybutorzy części z łatwością powiążą nowe przewody modułowe i przewody turbosprężarki z istniejącymi numerami katalogowymi części OE, które zostały już rozpoznane przez firmę Gates jako te elementy, które się psują — wyjaśnia Jacob Tucker, menedżer produktu w Gates. — Mechanicy będą mogli kupić zamienniki o jakości OE od znanego producenta części OE. Ceny tych elementów będą na rynku wtórnym niższe niż ceny elementów oferowanych przez sieci autoryzowanych serwisów.

Przewody turbosprężarki to zazwyczaj skomplikowane podzespoły wyposażone w szybkozłączki. Wykonane są z różnych materiałów odpornych na wysokie temperatury. Również one narażone są na uszkodzenie, ponieważ tłoczone jest nimi powietrze pod zwiększonym ciśnieniem, które porywa cząstki oleju z różnych elementów układu turbosprężarki i odkłada je na wewnętrznej ściance przewodu. Z czasem prowadzi do przerwania przewodu.

Wyposażanie samochodów w modułowe przewody stworzyło okazję dla niezależnych dystrybutorów części i mechaników samochodowych — konkluduje Jacob Tucker, menedżer produktu w Gates. — Teraz zamienniki części OE można już zamawiać u niezależnych dystrybutorów, bez konieczności korzystania z sieci OE.

Poszerzenie oferty jest elementem ogólnej strategii firmy Gates, która planuje zdobycie pozycji marki pierwszego wyboru, gdy chodzi o zamienniki przewodów i węży. Jednocześnie Gates chce w ten sposób zapewnić mechanikom szeroki wybór, a dystrybutorom nowe możliwości sprzedażowe.

 

Zostaw Komentarz