HELLA razem z akademikami

17 lis 2015

HELLA Polska podpisała partnerską umowę z Wojskową Akademią Techniczną. W ramach współpracy planowane są wspólne szkolenia z zakresu obsługi klimatyzacji samochodowej i postępowania z gazami cieplarnianymi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUmowa dotycząca współpracy została podpisana przez dr. hab. inż. Zdzisława Bogdanowicza, dziekana Wydziału Mechanicznego WAT, oraz Michała Koszałkę, prezesa zarządu HELLA Polska. Współpraca będzie dotyczyć wspólnej oferty dydaktyczno-szkoleniowej w zakresie wiedzy niezbędnej do uzyskania certyfikatu dla personelu warsztatów samochodowych.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy HELLA, podpisanie umowy o współpracy z takim partnerem jak Wojskowa Akademia Techniczna pozwoli na wymianę cennych doświadczeń. – Od wielu lat HELLA Polska aktywnie angażuje się w różnorodne inicjatywy o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym, które przyczyniają się do zwiększania świadomości kierowców i bezpieczeństwa na drodze. Mamy nadzieję, że współpraca ta pozwoli nam skorzystać z doświadczeń i zaplecza dydaktycznego WAT i w pełni wykorzystać innowacyjny potencjał naszej firmy oraz zaproponować nową jakość w zakresie szkoleń – mówi Michał Koszałka.

HELLA jest jednym z największych producentów podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności zaawansowanych technicznie elementów elektroniki samochodowej i układów klimatyzacji, innowacyjnych systemów oświetlenia oraz urządzeń i przyrządów diagnostycznych. Firma od dwóch lat prowadzi kampanie edukacyjną „Świecimy przykładem na drodze”, która ma na celu promowanie wiedzy dotyczącej prawidłowego oświetlenia samochodu oraz zmianę złych nawyków kierowców. HELLA Polska jest również inicjatorem programu edukacyjnego „Świecimy przykładem”, skierowanego do nauczycieli i uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych o kierunku samochodowym.

 

 

Zostaw Komentarz