HELLA ponownie włącza światło oświacie

24 mar 2015

HELLA kontynuuje misję szkolenia przyszłych specjalistów z branży motoryzacyjnej. Koncern rusza z drugą edycją akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem” skierowanej do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół technicznych o kierunku samochodowym.  

hella 1Opracowany i prowadzony przez specjalistów HELLA Polska program nauczania sprawdził się podczas pierwszej edycji, w której uczestniczyli dydaktycy z 8 szkół z różnych województw. Przygotowania do kolejnej kampanii ruszają już w marcu. Druga edycja akcji edukacyjnej trwać będzie od września bieżącego roku do czerwca 2016. Podejmowane przez koncern działania edukacyjne mają na celu przekazanie wykładowcom dodatkowych materiałów informacyjnych oraz pomocy naukowych. Równie istotne dla HELLI jest podzielenie się wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem praktyków z branży motoryzacyjnej. Działanie związane jest także z założeniami kampanii społecznej „Świecimy przykładem na drodze”, którą od sierpnia 2014 roku prowadzi polski odział HELLA. Firma działa zatem wielotorowo, wspomagając kierowców, nauczycieli oraz przyszłych specjalistów w dziedzinie motoryzacji. Celem kampanii jest wyjaśnienie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz reguł związanych z wpływem prawidłowego ustawienia świateł i jakości reflektorów samochodowych na komfort podróży.

2012_04_hella_36– Przygotowane przez nas materiały edukacyjne są pomocne w prowadzeniu lekcji oraz dodatkowych zajęć dydaktycznych w szkołach, ale również uzupełniają autorskie programy nauczania. Dodatkowo umożliwią nauczycielom prezentację najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych stosowanych w technice motoryzacyjnej – mówi Zenon Rudak, kierownik Centrum Technicznego HELLA Polska i pomysłodawca akcji „Świecimy przykładem”.

Każda placówka szkolna biorąca udział w akcji otrzyma zestawy pomocy edukacyjnych opracowane przez koncern, a zawierające zarówno prezentacje multimedialne, broszury, materiały filmowe, dostęp do portali internetowych, jak i szkolenia bezpośrednie. Dodatkowo w ramach cyklu spotkań edukacyjnych odbędzie się specjalny konkurs wiedzy przeznaczony dla uczniów, który pozwoli im zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w branży samochodowej.

– Zadania konkursowe będą obejmowały wszelkie zagadnienia zawarte w sporządzonych przez nas materiałach szkoleniowych. Zawody dla uczniów będzie mógł przeprowadzić każdy dydaktyk biorący udział w akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem”. W poszczególnych szkołach objętych programem edukacyjnym wyłonionych zostanie trzech laureatów  – dodaje Zenon Rudak.

Hella Zenon RudakNauczyciele chcący wziąć udział w akcji proszeni są o kontakt z Zenonem Rudakiem mailowo: Zenon.Rudak@hella.com lub telefonicznie: +48 22 514 17 90Zostaw Komentarz