Hengst – ceniony dostawca

29 mar 2016

Hengst 1Firma Hengst jest cenionym dostawcą rozmaitych filtrów do całej branży motoryzacyjnej, w tym producentów samochodów. Ostatnio jej wyroby przeznaczone do pojazdów użytkowych pojawiły się w ofercie firmy Inter Cars.

Odbiorami filtrów i całych systemów filtracyjnych wytwarzanych przez firmę Hengst jest wielu producentów pojazdów. Ważne miejsce zajmuje wśród nich Daimler AG, albowiem w roku 1961 to właśnie Hengst został pierwszym dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną silników Mercedes Benz i od tego czasu nieprzerwanie trwa stale pogłębiana współpraca między obiema firmami. W efekcie, rozwiązania proponowane przez Hengst można spotkać w niemal każdym pojeździe Daimler AG. Przykładem ich zastosowania w samochodach ciężarowych i autobusach jest nowoczesny moduł filtrujący wykorzystany w najnowszych silnikach HDEP (Heavy Duty Engine Platform). Z kolei w samochodach osobowych Hengst odpowiada np. za systemy filtracji w ręcznie składanych silnikach AMG.

Hengst należy do pionierów w projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań modułowych do nowych silników spalinowych. Najważniejszym kierunkiem wspólnego działania z firmą Daimler AG jest praca nad przygotowaniem jednostek spełniających coraz wyższe wymagania dotyczące zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla. Właściwe chłodzenie silnika oraz odpowiednia filtracja płynów ma tu duże znaczenie.

Za dowód uznania ze strony Daimler AG może służyć przyznawana najlepszym dostawcom statuetka Daimler Supplier Award, którą Hengst został uhonorowany. – Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Cieszymy się, że jesteśmy strategicznym partnerem Daimler AG i mamy nadzieje, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijała – mówił przy tej okazji Jens Röttgering, prezes Hengst Automotive.

Hengst3W ostatnich latach firma była wielokrotnie nagradzana przez producentów samochodów nie tylko za jakość oferowanych produktów, ale również za innowacyjność, wsparcie w ramach nowych projektów oraz wzorcowe monitorowanie produkcji. Jednocześnie szerokość asortymentu, gotowość służenia wsparciem technicznym i chęć dzielenia się bogatym doświadczeniem sprawiają, że jest cenionym partnerem również na niezwykle konkurencyjnym rynku części zamiennych.

Zostaw Komentarz