Hengst otwiera fabrykę w Polsce

20 maj 2015

Jeden z liderów w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji otwiera nową fabrykę w Polsce.

Firma Hengst powstała w 1958 r., a już trzy lata później zaczęła dostarczać swe filtry bezpośrednio na linię produkcyjną silników napędzających samochody Mercedes Benz. I od tego czasu niezmiennie pozostaje w czołówce dostawców nowoczesnych systemów filtracji proponując producentom samochodów z całego świata liczne pionierskie rozwiązania.

W ramach globalnej strategii Hengst uruchamia z końcem maja kolejny nowoczesny zakład produkcyjny. Dzięki niemu Polska, stanie się drugą co do wielkości, po Niemczech, europejską lokalizacją, w której będą produkowane filtry segmentu premium sygnowane marką Hengst. Wyposażona w najnowszej generacji linie technologiczne fabryka powstała w Gostyniu (koło Poznania), który stał się polskim centrum filtracji, Usytuowanie jej w tym miejscu zapewnia dobre połączenie drogowe z fabrykami w Berlinie i Münster, a także z europejskim centrum logistycznym w Nordwalde. Jednocześnie stwarza świetne warunki rozwoju marki Hengst na rynkach wschodnioeuropejskich.

SONY DSC
Zygmunt Wabiński (z lewej) i Jens Röttgering (z prawej) podczas podpisywania umowy spółki.

Nowo powstałą spółką Hengst Poland Sp z o.o. będzie kierował Zygmunt Wabiński, który ma ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w produkcji filtrów.

Polska fabryka jest porównywalna z otwartymi niedawno zakładami w Singapurze i Indiach, które dostarczają produkty Hengst bezpośrednio na azjatycki rynek OEM oraz OES. Tym samym spółka Hengst jest teraz obecna na czterech kontynentach, a jej dziewięć zakładów znajduje się w siedmiu krajach. „Określa to istotne ramy, pozwalające uwzględnić specyfikę różnych międzynarodowych rynków i optymalnie określić właściwy kierunek naszego rozwoju i produkcji” – wyjaśnia Jens Röttgering, przewodniczący rady nadzorczej i prezes zarządu grupy Hengst.

Zostaw Komentarz