Highway International łączy siły z AVA Quality Cooling

18 sie 2018

Polski producent i dystrybutor chłodnic i elementów systemów termicznych – Highway International dołącza do struktur koncernu AVA Quality Cooling. Zmiana ma na celu rozszerzenie działania na nowe rynki oraz stworzenie wspólnej, szerokiej oferty produktów do samochodów ciężarowych i osobowych.

AVA Quality Cooling jest wiodącym, międzynarodowym dystrybutorem części chłodzących i klimatyzacyjnych. Siedziba główna i magazyn centralny, który obsługuje klientów AVA Benelux i klientów eksportowych znajduje się w Hilvarenbeek w Holandii. Firma ma też 5 spółek zależnych w Danii, Anglii, Francji, Austrii i Włoszech.

Od początku dyskusji między AVA i Highway International obie strony były świadome i przekonane o ogromnych możliwościach tej współpracy. AVA dysponuje dużą siecią i spółkami zależnymi w różnych krajach, natomiast Highway International ma ofertę produktów, która umożliwia AVA otwarcie na nowy dla spółki rynek samochodów ciężarowych. Dzięki swojej lokalizacji w Polsce, firma Highway International, która w najbliższych miesiącach zostanie przemianowana na AVA CEE (Europa Środkowo-Wschodnia) otworzy drzwi do pełnej oferty produktów AVA – powiedział Bogdan Szymanowski, prezes Highway International Sp. z o.o. – Zespół Highway International dysponuje ogromną wiedzą na temat niezależnego rynku części zamiennych w Europie Centralnej i Wschodniej i osiąga coroczne wzrosty sprzedaży i udziałów rynkowych, jest więc gwarantem wysokiej wydajności, skutecznej ekspansji i zwiększenia konkurencyjności produktów z portfolio AVA Quality Cooling – dodał Bogdan Szymanowski.

Od początku 2017 r. AVA jest częścią grupy Enterex International Limited, spółki notowanej na Taiwan Stock Exchange Taipei i jednego z największych na świecie producentów chłodnic i kondensorów (o rocznych mocach produkcyjnych 5 mln sztuk) dla niezależnego rynku motoryzacyjnego (IAM) oraz dla producentów OEM.

Siedziba główna Enterex mieści się na Tajwanie, a jego fabryki znajdują się w Chinach i Kambodży. Ma również oddziały w Ameryce Północnej, centrum sprzedaży i dystrybucji w Arlington w Teksasie oraz centrum badawczo-projektowe w Westbrook w stanie Connecticut. Z udziałem wynoszącym ponad 30%, Enterex można uznać za lidera na północnoamerykańskim rynku motoryzacyjnym.

AVA ma 50-letnie doświadczenie na rynku układów chłodzenia silników i klimatyzacji. Może zaoferować najszerszy asortyment na rynku IAM, a jej oferta produktowa gwarantuje całkowite pokrycie parku samochodowego.

Bogdan Szymanowski, dotychczasowy prezes i współzałożyciel firmy Highway International, objął stanowisko dyrektora zarządzającego AVA Group w Europie.

 

Zostaw Komentarz