IC Katalog Online – jak wyszukiwać

10 maj 2016

IC Katalog Online stanowi coraz powszechniej stosowane narzędzie do wyszukiwania produktów przez klientów Inter Cars. Przedstawiciele dystrybutora radzą, jak w pełni wykorzystać funkcjonalność katalogu.

IC Katalog (1)W IC Katalogu Online wyszukiwanie towarów po indeksie Inter Cars lub opisie technicznym możliwe jest z kilku miejsc, przede wszystkim z ekranu głównego. W tym miejscu algorytm wyszukuje podaną frazę najpierw w indeksach Inter Cars, a następnie w opisach technicznych i kodach oryginalnych. Jeśli podano 3 znaki lub mniej, to wyszukiwanie po indeksie będzie dokładne. Przykładowo: po wpisaniu „OC1”szukany będzie produkt o indeksie OC1. Jeżeli natomiast podamy więcej niż 3 znaki, to wyszukiwanie będzie przybliżone – np. po frazie „OC 105”, znaleziony zostanie towar o indeksie OC105, a także OC1051, OC1052 oraz OC1053.

Oczywiście wyszukiwanie indeksu lub frazy może się odbywać również bezpośrednio z modułu Pełna oferta, gdzie podana fraza wyszukiwana jest w indeksach IC, w opisach technicznych oraz w kodach oryginalnych.

Jak wyszukiwać w katalogu, jeśli nie znamy numerów indeksów?

Do gaśnic (służących tu za przykład) możemy też przejść, korzystając z dostępnego po lewej stronie drzewa grup towarowych, wybierając kolejne grupy Akcesoria samochodowe/Wyposażenie podstawowe i bezpieczeństwo/Gaśnice/Gaśnica samochodowa.

Co zrobić, jeśli nie wiemy, w jakiej grupie towarowej znajduje się np. gaśnica? W takim wypadku można skorzystać z wyszukiwarki grup. Jeśli klikniemy w pomarańczowe pole „Znajdź grupę”, przed nami pojawi się okno „Szukaj w grupach towarowych”. Wpisanie szukanej frazy „gaśnic” ograniczy pokazywane grupy asortymentowe do grup i podgrup zawierających frazę „gaśnic”, a więc szybciej odnajdziemy poszukiwane gaśnice.

IC Katalog (2)IC Katalog Online dopuszcza wyszukiwanie części po producencie. Aby odnaleźć dostępne produkty pochodzące od danego producenta, należy wybrać odpowiedniego producenta z listy rozwijanej „Producent” lub z listy producentów dostępnej pod skrótem klawiaturowym F4. Na przykład, jeśli chcemy odnaleźć gaśnice z powyższych przykładów, to możemy wybrać produkującego je producenta, jak na załączonej ilustracji..

Program umożliwia również wyszukiwanie produktów według określonych kryteriów. Załóżmy, że chcemy znaleźć gaśnice, ale interesują nas tylko te o pojemności 1 kg. Można w tym celu skorzystać z menu „Wybierz główne kryterium”. Jeśli z tej rozwijanej listy wybierzemy kryterium „Gaśnica samochodowa” po lewej stronie, to zamiast listy grup pojawi się lista kryteriów, z której będziemy mogli określić pojemność 1 kg.

Dodatkowe dokumenty dostępne są w podglądzie produktu

Podczas wyszukiwania konkretnych produktów, na przykład filtrów powietrza, potrzeba czasem więcej informacji dotyczących danego indeksu. Dobrze jest dokładnie wiedzieć, do których typów pojazdów dany filtr pasuje. Przydałby się też schemat pokazujący kluczowe parametry części, jak jej średnica czy wysokość. Czasami przydałaby się też instrukcja montażu rzadko wymienianej części.

Dla wielu indeksów takie dodatkowe dokumenty są dostępne z poziomu wyników wyszukiwania w IC Katalog Online. Indeksy, które zawierają takie dodatkowe dokumenty, mają na zdjęciu podglądu napis PDF. Po kliknięciu na podgląd takiego produktu (albo naciskając przycisk F3), wystarczy wejść w zakładkę „Dokumenty” po prawej stronie, aby otworzyć dostępne dokumenty. Przykładowo, dla indeksu LA 11 – poza parametrami określającymi, do jakich typów pojazdów produkt jest odpowiedni – dokument zawiera też instrukcję pokazującą na materiale zdjęciowym, jak wymienić taki filtr kabiny w różnych typach pojazdów. Dokumenty dołączone do danego indeksu można obejrzeć, wydrukować, przesłać mailem lub zapisać jako PDF u siebie na dysku, aby później w miarę potrzeby do nich wrócić.

 

Zostaw Komentarz