ILS wciąż się rozwija

17 Sty 2017

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS jeszcze w tym roku zostanie powiększone o nową halę. Łącznie obiekt będzie dysponował 4 halami, w tym główną o powierzchni 30 tys. m2.

Planowana rozbudowa centrum ILS obejmuje przede wszystkim postawienie kolejnej, czwartej już hali magazynowej. Ma ona mieć 4553 m2, w jej południowej ścianie zostanie zlokalizowanych 6 bram, w tym 5 dokowych. Ponadto zostaną zbudowane łączniki pomiędzy istniejącymi już halami, a także taki, który połączy z obiektem nową halę.

W planie jest również zadaszenie powstałej w efekcie 1000-metrowej przestrzeni między budynkami oraz łącznikami. Będzie ona pełnić rolę wiaty. Rozbudowane zostaną też drogi, które skomunikują nowe obiekty wewnątrz centrum. Projekt przewiduje również modernizację dwóch istniejących, mniejszych hal, polegającą na montażu instalacji oświetleniowej i przeciwpożarowej. Zakończenie prac zaplanowano na 31 sierpnia 2017 roku. Koszt inwestycji to 13,9 mln zł.

ILS 2Obecnie Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS składa się z 3 hal. Powierzchnia głównej, zbudowanej od zera, wynosi 30 tys. m2 i znajduje się w niej 56 tys. m2 zabudowy regałowej. Do potrzeb centrum dostosowano jeszcze dwa, już wcześniej istniejące, budynki, w których przygotowano hale magazynowe o powierzchni po 5 tys. m2 każda. W nowoczesnych obiektach ILS wykorzystywana będzie nowoczesna technologia w postaci specjalnie zaprojektowanego systemu do sortowania towarów. Umożliwi on przesortowanie 30 tys. sztuk towaru na godzinę.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz