Jakość zbadana i certyfikowana

07 Cze 2017

Inter Cars, jako jeden z niewielu dystrybutorów motoryzacyjnych w Europie, dysponuje własnym laboratorium badawczym i ciągle inwestuje w utrzymanie jakości oraz renomy sprzedawanych produktów.

Części oferowane na rynku pod markami własnymi Inter Cars to ciekawa propozycja dla tych nabywców, którzy poszukują produktów dobrej jakości w przystępnej cenie. Przykładem mogą być produkty Magnum Technology od lat cieszące się popularnością i dobrą opinią użytkowników. Dzieje się tak m.in. dlatego, że Inter Cars, jako jeden z niewielu dystrybutorów motoryzacyjnych w Europie, posiada własne laboratorium badawcze i ciągle inwestuje w utrzymanie jakości i renomy sprzedawanych produktów. Laboratorium dysponuje nowoczesnym systemem i oprogramowaniem QDA, wykorzystywanym przez znane światowe koncerny produkcyjne. Pozwala to prowadzić ścisłą kontrolę jakościową gotowych wyrobów dostarczanych do magazynów firmy.

Zespół specjalistów Inter Cars przy współpracy z inżynierami producentów i dostawców wypracował metody badań umożliwiające rzetelne sprawdzenie jakości części. I tak na przykład amortyzatory i sprężyny Magnum Technology przechodzą testy wdrożeniowe polegające na badaniu sił tłumienia dla wszystkich możliwych typów amortyzatorów występujących w pojazdach osobowych i ciężarowych. Badania sił tłumienia są także regularnie przeprowadzane dla wszystkich partii produkcyjnych, aby zapewnić utrzymanie rygorystycznych parametrów krytycznych w testach trwałości. Z kolei regularne testy wytrzymałościowe, na koniec których bada się wewnętrzne struktury elementów, zapewniają skuteczną kontrolę użytych materiałów.

Ciągła, żmudna praca nad opisanymi procesami pozwala osiągać znakomite rezultaty. Potwierdzeniem tego jest odnowienie w instytucie PIMOT certyfikacji dla amortyzatorów i sprężyn zawieszenia Magnum Technology i otrzymanie znaku jakości „B” świadczącego o tym, że produkt jest bezpieczny. Jest to bardzo ważna informacja dla klientów, którzy poszukują części zamiennych o sprawdzonej, powtarzalnej jakości.

Mimo że według obowiązujących przepisów unijnych nie ma obowiązku certyfikacji amortyzatorów i sprężyn zawieszenia przez producenta, certyfikat uzyskany w niezależnym ośrodku badawczym gwarantuje wysoką jakość i odróżnia produkty Magnum Technology od dostępnych na rynku tanich zamienników oferowanych pod markami własnymi lub części nieznanego pochodzenia i niesprawdzonej jakości. Szeroka, stale rozwijana oferta części Magnum Technology jest dostępna w całej sieci sprzedaży Inter Cars.

 

 

 

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz