Jakże ważne uszczelki

12 lut 2015

Uszczelki w silniku to części niezbyt skomplikowane, a przez to często niedoceniane. Tymczasem od ich stanu w ogromnym stopniu zależy bezawaryjna eksploatacja samochodu. Szczególna uwaga należy się uszczelce pod głowicą, bo to właśnie ona musi znosić największe obciążenia.

Awarie, które potrafią napsuć krwi mechanikom przydarzają się nie tylko warsztatom niezależnym, ale również tym autoryzowanym, które mają pełen dostęp do praktycznie wszystkich danych fabrycznych. Zdarza się, że sytuację może uratować tylko ekspert wysłany ASO na odsiecz przez centralę, przy czym nawet on nie zobaczy niczego w szklanej kuli. Sukces wymaga czasem żmudnego procesu dedukcji, godnej Sherlocka Holmesa.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Uszczelki pod specjalnym nadzorem

Uszczelka pod głowicę jest jednym z newralgicznych elementów silnika. Wymianę jej, niezależnie od tego dlaczego jest wykonywana, przeprowadzać należy więc z dużą starannością.

miniaturka

Obroty zmienne niezmiennie

Autoryzowany serwis często stąpa po cienkim lodzie. Może się zdarzyć, że wymiana drogich podzespołów zostanie zakwestionowana przez gwaranta, a wówczas warsztat zamiast zarobić na usłudze, dokłada do niej ciężkie pieniądze. Bywa, że świadomość ta jest paraliżująca.

miniaturka

„Poznaj świat Ferrari z Shell Helix”

Do końca października 2014 roku potrwa ogólnopolski, otwarty konkurs

miniaturka

Nowy katalog SACHS

Dostępny jest już nowy katalog amortyzatorów SACHS. Na 900 stronach znaleźć można informacje o blisko 3400 referencjach. Liczba dostępnych części zamiennych wzrosła o ponad 7 procent.

miniaturka

Diody i lasery

Jeden z najpopularniejszych w USA samochodów, Ford F-150, będzie pierwszym na świecie pickupem, wyposażonym w przednie światła oparte na komponentach LED. Są one efektem współpracy firm OSRAM i Flex-N-Gate, a system oświetleniowy obejmuje światła mijania i drogowe, kierunkowskazy, światła pozycyjne i moduł sterowania.

miniaturka

Bosch Service ze Złotym Laurem Klienta

Marka Bosch Service zajęła I miejsce w ogólnopolskim plebiscycie popularności marek w kategorii serwisy samochodowe.

Zostaw Komentarz