Jaśniej znaczy bezpieczniej

05 paź 2018

 

Nocą czas reakcji sprawnego kierowcy jest nawet trzykrotnie dłuższy niż w dzień, a po dwóch godzinach jazdy bez przerwy reaguje on tak, jakby miał 0,5 promila alkoholu we krwi. Dlatego tak ważne jest jak najlepsze oświetlenie drogi podczas jazdy po zmierzchu.

 

Żarówki Night Breaker Laser to najbardziej innowacyjna linia w ofercie samochodowych źródeł światła produkowanych przez firmę OSRAM, przeznaczona dla kierowców chcących sobie zapewnić maksymalną ilość światła na drodze. Niemiecki wytwórca ostatnio wprowadził do niej kolejne ulepszenia i zmiany techniczne. W efekcie żarówki OSRAM Night Breaker Laser nowej generacji (dostępne w wersjach H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3 i HB4) wytwarzają nawet do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z wymogami normy, a wiązka światła oświetla drogę nawet do 150 m przed samochodem. Jednocześnie żarówki te lepiej oświetlają drogę w konkretnych punktach, czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem. Obszar pomiędzy tymi punktami jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Parametry te w połączeniu z bielszą barwą światła (do 20%) zapewniają lepszą widoczność i umożliwiają kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Night Breaker Laser są przy tym zgodne z przepisami, które ściśle określają m.in. dopuszczalną temperaturę barwową.

Pamiętać tu jednak należy, że żarówki halogenowe 12 V wytwarzające jaśniejsze światło są zdecydowanie bardziej wrażliwe, a ich trwałość jest krótsza niż ich odpowiedników w wersji ORIGINAL. Dlatego do portfolio Night Breaker dołączyły także nowe żarówki Night Breaker Silver, które zapewniają do 100% jaśniejsze światło i oświetlają drogę nawet do 130 m. Dostępne w typach H1, H4, H7 i H11 są dobrym rozwiązaniem dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – czyli żarówek wytwarzających więcej światła, ale nie aż tak wrażliwych na warunki pracy.

Dla posiadaczy reflektorów ksenonowych firma OSRAM także przygotowała nowości. W ofercie pojawiły się lampy Xenarc Night Breaker Laser, które generują do 200% jaśniejsze światło o zasięgu nawet do 250 m. Dzięki temu kierowca szybciej jest w stanie zauważyć przeszkodę na drodze czy idącego poboczem pieszego, co da mu więcej czasu na reakcję. Dodatkową zaletą nowych lamp jest barwa światła, do 20% bielsza, dzięki której światło jest mniej męczące dla oczu, a pasy na jezdni, ludzie idący poboczem, znaki itp. – lepiej widoczne. Nowa rodzina palników ksenonowych Xenarc Night Breaker Laser jest dostępna w czterech typach – D1S, D2S, D3S i D4S.

Wraz z wprowadzeniem nowej linii na rynek, firma OSRAM uruchomiła specjalną promocję „Pokonaj noc”, w której wygrać można m.in. kurs bezpiecznej jazdy, iPhone 8, bony paliwowe i akcesoria motoryzacyjne. W sumie do wygrania, poza lepszym oświetleniem drogi, jest 138 nagród, a żeby mieć szansę ich zdobycia wystarczy kupić żarówki halogenowe lub lampy ksenonowe Night Breaker Laser. Promocja potrwa do 15.12.2018 r., a jej szczegóły dostępne są na stronie: www.pokonajnoc.pl

Zostaw Komentarz