Jeszcze więcej światła

22 paź 2013

osram1Na rynku pojawiły się nowe żarówki samochodowe – OSRAM Night Breaker Unlimited. To udoskonalona wersja znanych i cenionych żarówek Night Breaker Plus, która powstała z myślą o kierowcach ceniących bezpieczeństwo i dobre oświetlenie drogi.

Nowe żarówki zapewniają dłuższy zasięg świateł, w przypadku H7 nawet o 40 m i o 35 m w przypadku pozostałych typów. Oznacza to, że podczas jazdy z prędkością 90 km/h kierowca samochodu wyposażonego w żarówki Night Breaker Unlimited może zauważyć przeszkodę nawet o 1,5 sekundy wcześniej, niż jadący autem ze standardowymi żarówkami. Night Breaker Unlimited dostarczają także aż do 110% więcej światła na drodze niż produkty standardowe. Jest to szczególnie widoczne w kluczowym dla bezpieczeństwa przedziale od 75 do 100 metrów przed samochodem. Poza tym nowe żarówki zapewniają aż o 20% bielsze światło od produktów standardowych. Właściwości te udało się uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnego filtra w częściowo pokrytej kobaltem bańce. Powłoka ta sprawia także, że efekt olśnienia odbitym światłem jest znacznie mniej odczuwalny. Białe światło ulepszonych żarówek OSRAM (o temperaturze barwowej 4000 K) zwiększa komfort jazdy dzięki, ponieważ wzrok kierowcy mniej się męczy. Dzięki temu lepiej też widoczne są pasy na jezdni, znaki drogowe, czy idący poboczem ludzie.
Żarówki OSRAM Night Breaker Unlimited mają pokrytą srebrem główkę. Warstwa tego metalu jest także na trzonku ze stykami, co podnosi ich trwałość. Nowe żarówki dostępne są w typach H1, H3, H4, H7, HB3, HB4 oraz HB11 w klasycznym opakowaniu kartonowym, opakowaniu typu blister oraz duo box z tworzywa sztucznego.

Zostaw Komentarz