Jubileusz w nowej siedzibie

21 paź 2015

Firma Würth, znana m.in. jako dostawca wyrobów wykorzystywanych przez całą niemal branżę motoryzacyjną, świętowała 25 lat swej działalności w Polsce. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w nowej siedzibie firmy, w warszawskiej dzielnicy Ursus.

Firma Würth została założona w 1945 r. w Niemczech, dziś grupę o tej nazwie tworzy 400 samodzielnych przedsiębiorstw, rozmieszczonych w 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudniają one w sumie blisko 67 tys. osób, z czego ponad 30 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3 miliony klientów oraz przeszło 10 mld euro sprzedaży.

Polski oddział firmy funkcjonuje pod szyldem Würth Polska. Obecnie ma 18 sklepów rozmieszczonych na terenie całego kraju oraz sklep on-line. W ofercie Würth Polska znajduje się  ponad 100 tys. produktów. Sprzedawane są one wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą.

Srebrny jubileusz

Na początku października Würth Polska świętował 25-lecie swego istnienia. W trakcie jubileuszowej gali zarząd firmy podsumował dotychczasową działalność oraz przedstawił plany jej dalszego rozwoju.

Naszą siłą są ludzie – to dzięki ich lojalności i zaangażowaniu możemy w atmosferze wspólnego sukcesu świętować 25 lat istnienia na polskim rynku. Firma rozwija się dynamicznie, a wyrazem tego jest nowa siedziba. Naszym współpracownikom i partnerom biznesowym życzymy kolejnych wspólnych, owocnych lat – mówili dyrektorzy generalni Würth Polska, Jarosław Nowitzki i Dariusz Janicki.

Dyrektorzy generalni Würth Polska, Jarosław Nowitzki i Dariusz Janicki oraz prof. Reinhold Würth.
Dyrektorzy generalni Würth Polska, Jarosław Nowitzki i Dariusz Janicki oraz prof. Reinhold Würth.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Reinhold Würth (syn założyciela firmy), który w wieku 19 lat przejął firmę po przedwcześnie zmarłym ojcu i wyprowadził prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo poza granice Niemiec.

Reinhold Würth od wielu lat wspiera projekty z dziedziny kultury i sztuk pięknych, a w tym roku obchodził swoje 80 urodziny. Z tej okazji, podczas gali jubileuszowej otrzymał obraz namalowany przez podopieczną Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach, który firma Würth Polska wspiera już od 8 lat.

Podczas uroczystości specjalne podziękowania wyrażono także 20 osobom, które są w polskim oddziale Würth niemal od samego początku jego istnienia.

Nowa siedziba

Gala jubileuszowa odbyła się w nowej siedzibie firmy, która mieści się w dzielnicy Ursus w Warszawie, na terenie nowo wybudowanego Diamond Business Parku. W nowej lokalizacji firma dysponuje nowoczesnym centrum logistycznym o powierzchni niemal 5000 m kw., które zapewnia większą przepustowość i tym samym szybszą realizację większej ilości zamówień – powyżej 6600 pozycji dziennie.

Zostaw Komentarz