Już niedługo ProfiAuto Show

11 mj. 2019

Spektakularne pokazy z aktywnym udziałem publiczności, Strefa Warsztatowa w sercu Spodka, zmagania mechaników, skoki samochodów, idealny warsztat samochodowy na 4 m² i inne atrakcje – program tegorocznych targów ProfiAuto Show jest pełen mocnych punktów.

Już niedługo, bo 8-9 czerwca, w Katowicach odbędzie się 16. edycja ProfiAuto Show, największych targów motoryzacyjnych na Śląsku. Przed rokiem odwiedziło je ponad 40 tysięcy gości, w tym aż 10 tysięcy mechaników. Organizatorzy spodziewają się, że wynik ten zostanie poprawiony.

Mechaniczne serce Spodka

W samym centrum Spodka powstanie specjalna strefa dla mechaników i pasjonatów techniki. Tym samym po raz pierwszy katowicka hala zmieni się w ogromny warsztat samochodowy. Do tego stworzona zostanie przestrzeń szkoleniowa, konkursowa oraz rally, którą otoczą stoiska ze sprzętem specjalistycznym. Wśród wydarzeń zaplanowanych w tej części targów znajdą się  również pokazy wyposażenia warsztatowego, prezentacje oferty wystawców, a także konkursy z nagrodami.

Nowoczesne technologie

Wystarczą 4 m², aby dzięki wirtualnej rzeczywistości (VR) pokazać, jak powinien wyglądać warsztat idealny. Pomogą w tym specjalne gogle, system śledzenia ruchów i gestów użytkownika, a także oprogramowanie wizualizacyjne oraz analityczne. Wszystko, co dzieje się wewnątrz wirtualnego warsztatu, można będzie cały czas śledzić na ustawionych dookoła ekranach. To pierwszy w branży warsztatowej tak szeroko zakrojony projekt bazujący na technologii VR.

Atrakcje dla miłośników prędkości

Na chętnych czekać będzie m.in. jazda 9-konnymi gokartami Caroli Stinger na torze o powierzchni blisko 1500 m² oraz przejażdżka zbudowanym specjalnie dla ProfiAuto twin carem – samochodem z dwoma silnikami i dwoma układami kierowniczymi. Można będzie też poszaleć na prowadzonym przez profesjonalnego kierowcę trójkołowcu, który gwarantuje spore wychylenia oraz zasiąść na prawym fotelu podczas driftu 500-konnego BMW.

Adrenalina i niecodzienne skoki

W tym roku na ProfiAuto Show zadebiutuje wyjątkowe, samochodowe bungee. To atrakcja, która na targach motoryzacyjnych pojawia się po raz pierwszy w Polsce. Zastrzyk adrenaliny zagwarantuje samochód z kaskaderem, zrzucony z ponad 80 metrów, który zawiśnie nad placem przed Spodkiem. Atrakcję będzie „odpalać” rajdowa legenda – Maciej Wisławski. Na tych, którzy chcą zaznać podobnych emocji na własnej skórze czekają darmowe skoki na bungee z dźwigu o tej samej wysokości. Tym razem bez samochodu, ale z pięknym widokiem na cały teren ProfiAuto Show. Sporą dawkę emocji zapewnioną będą mieli także ci, którzy zdecydują się na skok z 2 lub 5 metrów na poduszkę kaskaderską, wykorzystywaną podczas kręcenia filmów akcji.

Zmagania mechaników

Test wiedzy, wymiana i wyważanie kół na czas, a także prawidłowy montaż uszczelniacza silnika – między innymi takie konkurencje odbędą się podczas rywalizacji o Puchar Mechanika w Strefie Warsztatowej. Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody, wśród których są wyważarka czy 30-tonowa prasa – w sobotę zawalczą o nie branżowcy. W niedzielę swoich sił w konkurencjach będą mogli spróbować wszyscy goście targów.

Szkolenia dla fachowców

Bogata oferta prezentacji i pokazów tematycznych dla przedstawicieli branży to znak rozpoznawczy targów ProfiAuto Show. W tym roku w programie znalazły się między innymi szkolenia z diagnostyki układów hamulcowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów, regulacji i ustawienia świateł typu Matrix i LED czy serwisowania klimatyzacji samochodowej, z naciskiem na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Z dużym zainteresowaniem spotka się pewnością szkolenie z zakresu ustawy o F-gazach, które zakończy się otrzymaniem europejskiego certyfikatu.

Wystawcy powalczą o uwagę

Podczas targów swoją ofertę zaprezentują najważniejsze światowe marki z branży automotive. Wśród kilkuset wystawców znajdą się zarówno producenci części motoryzacyjnych, akcesoriów oraz wyposażenia warsztatowego, jak i dealerzy samochodowi. Ich stoiska pełne będą nowinek technologicznych, gadżetów, gier, zabaw, a także esencji targów motoryzacyjnych – ciekawych samochodów.

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.profiauto.pl/show

Zostaw Komentarz