Klocki od duńskiego dostawcy

28 Sie 2017

Inter Cars rozszerzył asortyment klocków hamulcowych do pojazdów ciężarowych o produkty nowego dostawcy – duńskiej firmy Danblock.

Danblock to najwyższej jakości klocki hamulcowe do samochodów ciężarowych. Choć na polskim rynku dostępne są od niedawna, historia marki Danblock tkwi korzeniami w dalekiej przeszłości, bo aż w czasach drugiej wojny światowej. Wtedy pod tą nazwą produkowane były okładziny hamulcowe. Od momentu powstania Danblock podkreślał swoje pochodzenie nawet w nazwie. Danblock to skrót od Danmark Block, czyli „duńskie hamowanie”. Marka przez lata cieszyła się uznaniem klientów na rynkach Europy Zachodniej, a największe sukcesy odnosiła na rodzimym rynku w Danii.

Nowy rozdział historii firmy rozpoczął się w 2003 roku, kiedy została ona przejęta przez amerykański koncern MAT, dzięki czemu zyskała dostęp do światowych technologii, zagranicznego kapitału oraz globalnego rynku motoryzacyjnego. Obecnie marka jest jednym z największych światowych producentów wysokiej jakości materiałów ciernych dla rynku motoryzacyjnego, zaopatrującym klientów na całym świecie. Tak jak w przeszłości, również i dziś Danblock reprezentuje najwyższej jakości skandynawską myśl techniczną oraz lata doświadczenia w rynku motoryzacyjnym.

Zastosowany w klockach hamulcowych Danblock materiał cierny zapewnia komfort hamowania, gwarantuje również wydłużenie żywotności tarczy. Ponadto cechuje się podwyższoną trwałością w wysokich temperaturach. Z kolei dzięki zastosowaniu wysokiej jakości warstwy łączącej (inaczej nazywanej underlayer albo podsypką) materiał cierny jest doskonale wyciszony.

Płytka nośna wykonana jest w technologii wire mesh, co gwarantuje dużą adhezję materiału ciernego do powierzchni płytki i wysoką wytrzymałość na ścinanie materiału od płytki (dwukrotnie przewyższająca normę R90),. Lepsze połączenie materiału ciernego z płytką nośną zapobiega też powstawaniu korozji wewnętrznej. Zastosowanie trwałego pokrycia płytki metalowej chroni zaś przed korozją zewnętrzną.

W każdym opakowaniu klocków Danblock znajduje się komplet akcesoriów – produkt jest od razu gotowy do montażu, co zdecydowanie skraca jego czas pracy mechanika. Jednocześnie zastosowanie warstwy docierającej zapewnia wyższą skuteczność hamowania na początku eksploatacji.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz