Komiksowy kalendarz

17 sty 2018

Comics & Cars – to tytuł kalendarza firmy Standox na rok 2018. Każdy miesiąc przedstawia klasyczne maszyny z lat 70. i 80. Grafiki dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach i razem tworzą 13-stronicowy, atrakcyjny wizualnie komiks.

Ramon Wink, autor zdjęć legendarnych samochodów przedstawionych w kalendarzu oraz Thomas Roth, który odpowiadał za postprodukcję i efekty specjalne, połączyli dwa elementy popkultury – komiksy i samochody. Tak powstał kalendarz niemieckiej marki lakierów z Wuppertalu przedstawiający klasyki motoryzacji w rolach bohaterów lub czarnych charakterów. Specjalne efekty wizualne dodatkowo podkreślają lśniące lakiery nadwozi. Element ten nadał szczególny charakter każdemu obrazkowi.

Stworzenie wyjątkowych obrazów na potrzeby kalendarza było możliwe dzięki obróbce Rotha. Na przykład grafika z marca przedstawiająca samolot Junkers Ju-52 i Citroëna H powstała w wyniku połączenia zdjęć wykonanych w miejscach, które dzielił dystans 200 km. Tak więc dwie gwiazdy miesiąca mogły się spotkać tylko dzięki technologii komputerowej. Dodajmy, że samolot przyleciał ze Szwajcarii do Moguncji specjalnie na sesję zdjęciową.

Wiele z pozostałych zdjęć również wykonano w terenie. Samochód Alfa Romeo Giulia przedstawiony na majowej karcie został znaleziony na złomowisku w tak złym stanie, że nie nadawał się już do odnowienia. Żeby wykonać spektakularne zdjęcie, podpalono wrak. Całą operację przeprowadzono w niemieckim Miehlen pod czujnym okiem lokalnej ochotniczej straży pożarnej.

Znani artyści współtworzą ścienne kalendarze Standox już od 30 lat. Są one przeznaczone dla klientów oraz partnerów marki Standox. Niektóre zdjęcia można pobrać w postaci tapety komputerowej ze strony www.standox.pl/wallpapers

 

Zostaw Komentarz