Konkurs dla profesjonalistów

13 kwi 2016

Z początkiem kwietnia ruszyła pierwsza edycja konkursu Supermechanik przygotowanego przez AD Polska z myślą o tych jego klientach, którzy chcą sprawdzić swą wiedzę z zakresu szeroko rozumianej mechaniki i elektromechaniki samochodowej.

 Konkurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy, trwający od kwietnia do czerwca, jest realizowany za pośrednictwem strony internetowej www.supermechanikad.pl i polega na rozwiązaniu testu złożonego z 40 pytań wielokrotnego wyboru. Pytania odnoszą się oczywiście do teorii i praktycznej wiedzy warsztatowej.

Po zarejestrowaniu się na stronie konkursu każdy uczestnik ma 10 prób na rozwiązanie testu wiedzy. Do końcowej klasyfikacji – w której obok poprawności odpowiedzi liczy się również czas ich udzielenia – wzięta zostanie najlepsza z dziesięciu prób danego uczestnika.

mechanikDrugi etap to zaplanowana na wrzesień część finałowa dla 100 uczestników, którzy najlepiej i najszybciej rozwiążą test wiedzy z pierwszego etapu programu. Przystąpią oni do 45-minutowego testu teoretycznego, który wyłoni 10 najlepszych mechaników. Wybór finałowej dwójki odbędzie się poprzez rozgrywkę „dwóch z dziesięciu”, nawiązującej do popularnej formuły telewizyjnej.

W finale uczestnicy staną przed zadaniem zdiagnozowania i usunięcia tej samej usterki w dwóch identycznych samochodach. Tytuł Supermechanika AD 2016 przypadnie temu, który szybciej upora się z problemem i uruchomi auto.

Nagrodą główną w konkursie Supermechanik AD jest samochód osobowy Opel Astra, wybrany przez międzynarodowe jury dziennikarzy europejskim samochodem roku 2016. Osoba, które zajmie 2. miejsce otrzyma voucher o wartości 5 tysięcy złotych netto na zakupy w AD Polska.

Partnerami głównymi projektu są Filtron, Castrol Edge i Gates, merytoryczne wsparcie zapewniają BETiS i HaynesPro. Ponadto, akcję wspomagają kluczowi dostawcy AD Polska (Centra Exide, Champion, Denso, Fram, Goodyear, K2, Magneti Marelli, Moje Auto, Nissens, Optimal, Philips, SWAG, Textar, Valeo).

Zostaw Komentarz