Konkurs marki Breck – do wygrania samochód

12 mar 2019

Trwa pierwszy etap konkursu marki Breck „Zmontuj nagrodę”. Jego zwycięzca odjedzie Seatem Ibizą.

 

Bezpieczeństwo na drodze to jedna z wartości, jakimi w swojej działalności kieruje się firma Lumag, producent klocków marki Breck. Dlatego pilnie dba o wysoką jakość swych wyrobów.

– Mamy ponad 30-letnie doświadczenie i zwracamy bardzo dużą uwagę na proces produkcji klocków. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, jakie pojawiają się w naszej dziedzinie. Inwestujemy we własny Dział Badań i Rozwoju, w kadry, w wyposażenie. I to przynosi efekty, przekłada się na jakość w produkcji – mówi Łukasz Żak, szef marketingu firmy Lumag.

Przy produkcji klocków marki Breck zwraca się uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Powstał specjalny System Compress Control, który pozwala sprawdzać jakość wyrobów. System ten gwarantuje, że każdy ze składników użyty do tzw. mieszanki ciernej, zawsze będzie występował w identycznej ilości.

Drugim ważnym czynnikiem jest proces prasowania, który przebiega wyłącznie na liniach automatycznych. Zapewniają one automatyczne naważanie i rozprowadzanie materiału ciernego i międzywarstwy, a tym samym ich odpowiednią grubość i gęstość. Pozwalają też utrzymać na optymalnym poziomie parametry procesu (temperaturę, czas, ciśnienie).

Wiemy, że jakościowo nasze produkty nie ustępują zagranicznej konkurencji, a dodatkowo są atrakcyjniejsze cenowo. Przekonali się, o tym nasi kontrahenci z zagranicy, gdzie sprzedajemy aż 80 procent wyrobów. Teraz mocniej zwracamy się ku rodzimemu rynkowi, chcemy by polski klient też przekonał się o jakości naszej oferty. Stąd właśnie pomysł na konkurs „Zmontuj nagrodę”, dotyczący klocków hamulcowych Breck – dodaje Łukasz Żak.

W pierwszej odsłonie tego konkursu, przesłanie reklamowe odnosi się do hiszpańskiego konkurenta polskich klocków. „Przytarliśmy Hiszpanom rogi” – głosi hasło kampanii, w której nie brakuje humoru. W jednej z kreacji reklamowych widzimy szarżującego czarnego byka, a umieszczony obok slogan brzmi: „Hamulce po byku do hiszpańskich aut”.

– My wiemy, że mamy lepszy produkt od konkurencji, ale trzeba jeszcze umieć o tym opowiedzieć. Postawiliśmy na humor i zabawę, w której trochę puszczamy oko, bawimy się konwencją, żartujemy i lekko podszczypujemy rywali. W kampanii możemy sobie na to pozwolić, choć mamy świadomość, że na rynku walka konkurencyjna trwa zupełnie na poważnie – mówi Jakub Twaróg, dyrektor kreatywny z agencji GTO, która jest pomysłodawcą kampanii.

Pomysł na sukces sprzedażowy marki Breck jest prosty: trzeba klienta zaznajomić z produktem, a jak już pozna jego walory, to sam się do niego przekona. Nad hiszpańskim konkurentem klocki Breck górują bowiem:

  • 40 procent niższym zużyciem podczas hamowań typu autostradowego,
  • 25 procent niższym zużyciem w jeździe miejskiej      ,
  • drogą hamowania ze 120 do 80 km/h – krótsza o 6 metrów (przy 80 barach).

Wyniki te pochodzą z badań porównawczych, które wykonano w skali rzeczywistej, w warunkach laboratoryjnych.

Do zakupu klocków Breck i wzięcia udziału w konkursie zachęca Krzysztof Hołowczyc, chyba najbardziej rozpoznawalny polski kierowca rajdowy, który jest „twarzą” marki.

– Na podstawie badań rynkowych, jakie zrobiliśmy dla naszych produktów, podjęliśmy decyzję, że przy kreowaniu wizerunku marki Breck postawimy na marketing sportowy. Wybraliśmy Krzysztofa Hołowczyca, bo sporty samochodowe są nam szczególnie bliskie. I był to strzał w dziesiątkę. Idealnie pasuje do naszego przekazu, w którym chcemy pokazać rodakom, że polska firma także potrafi zrobić produkt światowej jakości – wskazuje Łukasz Żak.

Konkurs marki Breck „Zmontuj nagrodę” kusi nagrodami, między innymi Seatem Ibizą, samochodem o sportowym zacięciu. Do wygrania jest także 10 kart przedpłaconych o wartości 1000 złotych każda oraz 100 pakietów bezpieczeństwa o wartości 250 złotych.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy kupić dowolne klocki hamulcowe Breck, zachować paragon i wypełnić formularz konkursowy znajdujący się na stronie breck.pl, gdzie trzeba odpowiedzieć na dwa proste pytania. Oceniana będzie poprawność i kreatywność odpowiedzi.

Pierwszy etap konkursu trwać będzie do 31 marca 2019 roku, po czym natychmiast ruszy kolejny. Jeśli więc komuś się nie poszczęści się w pierwszej odsłonie, to w następnej też ma szansę na wygranie nagród, w tym głównej, którą znów będzie samochód.

Będzie jeszcze dużo zabawy, będziemy się odnosić do naszej konkurencji także w innych krajach i znów puszczać oko do klientów, by wybierali nasz, polski produkt, bo jest jakościowo lepszy i w lepszej cenie – kończy Jakub Twaróg z agencji GTO.

Zostaw Komentarz