Krajowy finał Young Car Mechanic 2019 już wkrótce

09 kw. 2019

W najbliższy piątek dziesięciu najlepszych uczniów szkół mechanicznych w Polsce będzie rywalizowało o tytuł najlepszego młodego mechanika 2019 roku. Trzech najlepszych zyska możliwość ubiegania się o nagrody, których łączna wartość wynosi aż 100 000zł. Finał polskiej edycji konkursu Young Car Mechanic tym razem przeprowadzony zostanie w Białymstoku.

Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Białymstoku będzie 12 kwietnia areną zmagań młodych mechaników, którzy staną do rywalizacji o tytuł najbardziej zdolnego adepta sztuki naprawy pojazdów w 2019 roku. Miejsce nie jest oczywiście przypadkowe. Popularny „Mechanik” należy do najlepszych szkół tego typu w Polsce. To w niej uczył się zeszłoroczny zwycięzca międzynarodowego konkursu Young Car Mechanic.

– Poziom przygotowanych zadań podczas finału był naprawdę wysoki. W moim odczuciu wszystkie konkurencje bardzo realnie oddawały sytuacje, z jakimi na co dzień można spotkać się podczas pracy w warsztacie. Wygrana w konkursie to dla mnie duże wyróżnienie, które dodatkowo napędza mnie do podnoszenia umiejętności jako mechanika samochodowego – mówił w 2018 roku Bartłomiej Januszewski, zwycięzca II Międzynarodowego Finału Young Car Mechanic.

Eliminacje krajowe

Pierwszy etap rywalizacji zakończył się 24 lutego. Był to pisemny test, przeprowadzany na poziomie każdej zgłoszonej do konkursu szkoły. W trakcie tego etapu została wyłoniona grupa uczniów, którzy w drugim etapie walczyli o możliwość udziału w Finale Krajowym. Zakwalifikowało się do niego dziesięciu najlepszych uczniów z Polski.

W pierwszej części tegorocznej edycji konkursu Young Car Mechanic wzięło udział blisko 1200 uczniów ze szkół technicznych z całej Polski. Co ważne, do przedsięwzięcia dołączyły kolejne szkoły zaangażowane w program Młode Kadry. Były to placówki z Warszawy, Bielska-Białej, Brzegu, Przemyśla i Wrocławia. Tym samym łącznie w całym konkursie reprezentowane były 23 szkoły. Pokazuje to dobitnie, że działania Inter Cars przynoszą pozytywne efekty, a sam konkurs jest coraz popularniejszy.

Drugi etap zakończył się z końcem marca. Również w tym przypadku dla uczestników zorganizowany został pisemny test o bardzo wysokim stopniu trudności. Zaraz po jego zakończeniu poznaliśmy dziesięciu finalistów, którzy zmierzą się z zadaniami praktycznymi podczas finału krajowego.

Droga do międzynarodowego finału

Warto podkreślić, że trzech najlepszych uczestników finału krajowego, będzie miało okazję reprezentować nasz kraj w III Międzynarodowym Finale konkursu Young Car Mechanic, gdzie przyjdzie im rywalizować ze zwycięzcami podobnych finałów przeprowadzonych na Litwie, Łotwie, Estonii, Bułgarii, Węgrzech, Chorwacji i Ukrainie. Dla wszystkich młodych ludzi to ogromna szansa, albowiem oprócz chwały i prestiżu, do wygrania są również bardzo cenne nagrody. Łączna ich wartość dla 3 pierwszych miejsc wyniesie aż 100 000 zł. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki firmy Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

 

Konkurs co roku wspierają znane i cenione marki, którym zależy na kształtowaniu właściwych wzorców wśród młodzieży. W tym roku partnerami strategicznymi, zarówno etapu krajowego, jak i międzynarodowego finału są firmy Bosch, Elring oraz ZF Aftermarket.

 

 

 

Zostaw Komentarz