Kształcą monterów mechatroników

20 sty 2016

Klasa o profilu „monter mechatronik w BASF”, stworzona we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej, ruszy w roku szkolnym 2016/2017. Jak zapowiadają przedstawiciele niemieckiego koncernu, nauka w tej klasie pozwoli uczniom zdobyć wiedzę merytoryczną oraz doświadczenie zawodowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zawodu z firmy BASF, która objęła klasę patronatem.

– Powołanie klasy „monter mechatronik w BASF” wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Nauka zawodu trwać będzie 3 lata. Uczniowie zdobędą solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe w naszym najnowocześniejszym zakładzie produkcji katalizatorów w Europie, który mieści się w miejscowości Święte na terenie gminy Środa Śląska. Najlepsi absolwenci nowego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie – mówi Katarzyna Jedynak, kierownik projektu z ramienia BASF Polska Sp. z o.o.

BASF 1Nauka w klasie „monter mechatronik w BASF” będzie miała charakter dualny, co oznacza, że część zajęć będzie odbywała się w szkole, a część w fabryce katalizatorów BASF Polska. Firma oferuje uczniom swojej klasy patronackiej szeroki pakiet korzyści, w tym transport do zakładu, dodatkowe zajęcia z języków obcych, wymianę zagraniczną oraz wspieranie dalszego kształcenia. Edukacja zostanie uwieńczona podwójną certyfikacją: polską oraz niemiecką.

Średzki zakład produkcji katalizatorów BASF jest największym i najnowocześniejszym zakładem tego typu w Europie. Został otwarty w lipcu 2014 roku, obecnie zatrudnia około 400 osób. Pochodzące z zakładu katalizatory wykorzystywane są przez producentów samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, w celu spełnienia wymagań surowszych norm emisji spalin Euro 6/VI.

Zostaw Komentarz