Łańcuch do skrzyń CVT

12 cze 2018

Dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler wprowadził na rynek części zamiennych łańcuch do skrzyń biegów typu CVT w zestawie naprawczym LuK RepSet CVT razem ze ślizgiem prowadzącym. Wśród produktów marki LuK przeznaczonych do skrzyń biegów CVT dostępne są także tłumiki drgań oraz dwumasowe koła zamachowe.

Oferowane obecnie zestawy naprawcze LuK RepSet CVT przeznaczone są do skrzyń biegów Multitronic stosowanych w samochodach koncernu Volkswagen. Te w pełni automatyczne skrzynie biegów spotkać można m.in. w pojazdach marek Audi i Seat. Ich zaletą jest zmienna adaptacja przeniesienia momentu obrotowego bez spadków siły napędowej, co zapewnia optymalną pracę silnika. Schaeffler planuje poszerzenie oferty o nowe zestawy dla najważniejszych producentów wykorzystujących technologię CVT, tzn. firm Nissan i Subaru.

Jednocześnie Schaeffler cały czas pracuje nad rozwojem konstrukcji CVT. W 2016 roku firma otrzymała nagrodę AutomotiveINNOVATIONS za opracowanie skrzyń biegów CVT do napędów hybrydowych typu plug-in. Nagroda przyznawana jest co roku przez Center of Automotive Management (CAM) i PricewaterhouseCoopers (PwC) najbardziej innowacyjnym producentom samochodów i dostawcom. – Eksperci szacują, że za pięć lat 30 procent wszystkich automatycznych skrzyń biegów w samochodach osobowych będą stanowiły przekładnie bezstopniowe. Nas cieszy, że coraz więcej producentów samochodów wybiera łańcuchy do skrzyń biegów typu CVT od Schaefflera – mówi Rouven Daniel z Schaeffler Automotive Aftermarket. – W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, mogą one przenieść więcej mocy i zapewnić większą efektywność. Dzięki swojej marce LuK, Schaeffler ma przewagę na rynku jeśli chodzi o produkcję wytrzymałych łańcuchów do skrzyń biegów typu CVT. Historia naszego sukcesu rozpoczęła się w 1999 roku i obecnie jest kontynuowana na niezależnym rynku części zamiennych – dodaje.

 

Zostaw Komentarz