Lemförder do pojazdów elektrycznych i hybrydowych

06 Sie 2019

ZF Aftermarket oferuje pełną gamę elementów układu kierowniczego i zawieszenia marki Lemförder o jakości OE. Ostatnio znalazły się w niej elementy gumowo-metalowe przeznaczone do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Z powodu wzrostu liczby pojazdów hybrydowych i elektrycznych, rynek części zamiennych musi sprostać rosnącemu popytowi na elementy gumowo-metalowe o jakości OE przeznaczone do tych właśnie pojazdów – mówi Richard Adgey, dyrektor ds. Zarządzania produktami ZF Aftermarket. – Dzięki sile koncernu ZF, który stoi za marką Lemförder, możemy zaoferować takie części.

W związku z rosnącym popytem na pojazdy elektryczne i hybrydowe, ZF Aftermarket pracuje nad poszerzeniem portfolio produktów marki Lemförder. Obejmuje ono m.in. łożyska oporowe amortyzatorów, wsporniki zawieszenia i poduszki silnika do modelu BMW i8; sworznie i wsporniki zawieszenia, jak również zestaw naprawczy łożyska oporowego amortyzatora (z odpowiednim łożyskiem tocznym) do modelu VW e-Golf. W portfolio znalazły się również sworznie, zestaw naprawczy oraz mocowania skrzyni biegów do modelu Audi A3 e-tron. W przyszłości, ZF Aftermarket pod marką Lemförder zaoferuje również mocowania belki tylnej osi samochodu elektrycznego Renault ZOE.

ZF Aftermarket zaleca regularne kontrole wszystkich elementów gumowo-metalowych. Części te poddawane są znacznym obciążeniom, które z czasem prowadzą do ich zużycia.

Wymiana tych komponentów wymaga odpowiednich narzędzi, jednak niektóre zasady są uniwersalne i powinny być przestrzegane, aby uniknąć kosztownych błędów.

  1. Należy ściśle przestrzegać pozycji montażowej. W niektórych przypadkach znaki pozycjonowania znajdują się na częściach lub w miejscu instalacji nowego łożyska oporowego. W innym przypadku, pozycja powinna zostać oznaczona przed usunięciem uszkodzonego łożyska.
  2. Nie wolno używać oleju do smarowania części podczas montażu. Jeśli olej wejdzie w kontakt z gumą, doprowadzi do jej uszkodzenia. Zamiast tego ZF Aftermarket zaleca stosowanie wody mydlanej.
  3. W przypadku elementów zawieszenia i mocowania amortyzatora, należy dokręcić śruby mocujące ze wskazanym momentem, gdy pojazd ponownie znajdzie się na kołach. Zapobiega to zniekształceniom mocowań, które mogą prowadzić do przedwczesnego zużycia nowych części.
POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz