Lumag – dwa zespoły badawcze

26 Wrz 2016

Polski producent klocków hamulcowych Lumag rozbudowuje swój dział badawczo-rozwojowy. Zostanie on podzielony na dwie niezależne sekcje: osobową i ciężarową.

Tomasz Orłowski, dotychczasowy dyrektor działu badań i rozwoju będzie odpowiedzialny za rozwój produktów marki Breck przeznaczonych do samochodów osobowych, natomiast zespół kierowany przez Marcina Darownego skupi się na materiałach ciernych oferowanych pod marką Lumag, a skierowanych na rynek aut użytkowych.

– Uznanie na rynku zdobyliśmy jako producent klocków hamulcowych do samochodów ciężarowych. Od ponad 13 lat rozwijamy też markę Breck, dedykowaną pojazdom osobowym i dostawczym. Wiele naszych ostatnich działań biznesowych zostało skierowane właśnie na ten segment rynku, czego przykładem było zaangażowanie w roli ambasadora Krzysztofa Hołowczyca lub sponsoring Baja Poland. Rozbudowa Działu Badań i Rozwoju pozwoli nam kompleksowo pracować nad technologiami materiałów ciernych – od samochodów ciężarowych po osobowe, w tym w nowych dla nas obszarach, jak samochody klasy premium czy w niedalekiej przyszłości klocki hamulcowe do samochodów sportowych – mówi Marek Żak, prezes spółki Lumag.

lumag_breckDział R&D odpowiada za wszystkie rozwiązania technologiczne wprowadzane przez marki Lumag oraz Breck. Pracujący w nim inżynierowie mają do dyspozycji m.in. bardzo dobrze wyposażone stanowisko dynamometryczne do badania hamulców oraz nowoczesną linię do produkcji nakładek antypiskowych.

Ostatnim efektem działań realizowanych przez dział badań i rozwoju jest zaprezentowana podczas targów Automechanika we Frankfurcie nowa linia klocków i tarcz hamulcowych marki Breck dedykowana autom klasy premium. Do jej produkcji wykorzystuje się opracowany przez specjalistów firmy Lumag specjalny materiał cierny o podwyższonych parametrach użytkowych, który idealnie współpracuje z tarczami wysokowęglowymi typu high-carbon.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz