Lumag inwestuje w nowe technologie

20 mj. 2018

 

Lumag kontynuuje proces inwestycji. Nakładem 30 milionów złotych fabryka w Budzyniu zostanie wyposażona w nowe linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie precyzyjnych części metalowych m.in. płytek nośnych do klocków hamulcowych. Dzięki temu firma nie tylko udoskonali swoje produkty, ale również rozszerzy ich gamę.

Proces inwestycji związany jest z realizacją strategii rozwoju firmy zakładającej wchodzenie w nowe segmenty rynku i oferowanie coraz bardziej kompleksowych produktów, również na pierwszy montaż. W rezultacie w ramach wartych łącznie ponad 30 milionów złotych inwestycji fabryka wzbogaci się m.in. o maszyny do wycinania płytek nośnych, linię do wytwarzania premiksów kauczukowych oraz linię do nakładania warstwy Green Coat. Pierwsza z inwestycji umożliwi wytwarzanie nawet 3 milionów płytek rocznie o powtarzalnej jakości. Ostatnia zapewni natomiast możliwość wyposażenia klocków hamulcowych przeznaczonych dla pojazdów ciężarowych o specjalną warstwę skracającą długotrwały proces docierania się nowych klocków do tarczy.

– W tym roku obchodzimy 30-lecie działalności, jednak nie spoczywamy na laurach i nieustannie dążymy do rozwoju firmy, zwłaszcza w obszarze międzynarodowym. Współczesna motoryzacja przechodzi okres dynamicznych zmian. Producenci samochodów wymagają, by części były coraz trwalsze, lżejsze i wykonane z bardziej ekologicznych surowców. Następuje też rozwój elektromobilności. Inwestujemy w rozbudowę oferty, tak aby zapewnić naszym klientom jak najbardziej kompleksowe produkty charakteryzujące się wysoką jakością – mówi Marek Żak, prezes firmy Lumag.

Finalizacja pakietu inwestycji sprawi, że Lumag znacząco rozszerzy swoją działalność operacyjną. Rozbudowa wielkopolskiej fabryki przyczyni się nie tylko do podniesienia jakości już wytwarzanych materiałów ciernych i klocków hamulcowych, ale również pozwoli wejść w zupełnie nowy segment – produkcji wszystkich podzespołów tworzących gotowy klocek hamulcowy. Dodatkową korzyścią będzie również większe uniezależnienie się firmy od zewnętrznych dostawców.

 – Sukces firmy Lumag opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych opracowywanych przez własne centrum badawczo-rozwojowe oraz wykorzystywaniu najwyższej jakości surowców. Zlokalizowanie całości produkcji w jednym miejscu ma bezpośredni wpływ na standard oferowanych przez firmę produktów, również na pierwszy montaż. Bezpośrednie sąsiedztwo fabryki oraz oddziału odpowiadającego za opracowywanie nowych rozwiązań technologicznych umożliwia szybkie wdrażanie zarówno innowacyjnych konceptów, jak i kolejnych referencji. Jestem przekonany, że zrealizowany przez nas pakiet inwestycji wzmocni naszą konkurencyjność, zwłaszcza na rynku międzynarodowym – dodaje Marek Żak.

Zostaw Komentarz