Lumag patronuje nie tylko w nauce

20 Lut 2017

Za sprawą firm motoryzacyjnych powoli odradza się polskie szkolnictwo zawodowe. Przykładem jest Lumag, producent klocków hamulcowych marki Breck, który objął patronatem klasę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w wielkopolskiej Chodzieży. Dzięki tej opiece uczniowie zdobywają także wiedzę dotyczącą  materiałów ciernych.

Patron zadbał nie tylko o naukę podopiecznych, ale zapewnił im również atrakcję w czasie zimowych ferii. Uczniowie wyjechali na obóz w austriackie Alpy w całości sfinansowany przez Lumag. Mogli tam szlifować umiejętności narciarskie pod okiem instruktorów i przekonać się, że hamowanie niezbędne jest nie tylko na drodze, ale również na stoku.

Doskonale wiemy, że za ciężką i dobrze wykonaną pracę należy się nagroda. Na bieżąco monitorujemy postępy uczniów Lumag MasterClass i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jesteśmy pod wrażeniem ich zaangażowania. Postanowiliśmy więc nagrodzić włożony wysiłek. Mam nadzieję, że wyjazd do Austrii był dla nich nie tylko okazją do doskonalenia jazdy carvingowej, ale również szansą na naładowanie baterii przed kolejnymi miesiącami wytężonej nauki – mówi Marek Żak, prezes Zarządu Lumag.

Patronat firmy z wielkopolskiego Budzynia pozwoli uczniom na zdobycie kwalifikacji, które zapewnią im ciekawą pracę. W trakcie początkowych zajęć praktycznych przyszli mechanicy poznają m.in. podstawy przedsiębiorczości oraz tajniki budowy klocków hamulcowych. Producent sfinansował również zakup odzieży roboczej, podręczników oraz dodatkowe lekcje języka angielskiego dla najlepszych. W kolejnych latach nauki Lumag ufunduje także zajęcia z rysunku technicznego, podstawowy kurs AutoCAD oraz kurs na prawo jazdy. Uczniowie poznają także w praktyce, również podczas płatnych wakacyjnych staży, pracę wszystkich działów produkcyjnych począwszy od stanowisk liniowych po zarządzanie produkcją.

– Lumag MasterClass to przykład naszej społecznej odpowiedzialności. Jesteśmy firmą rodzinną i mimo światowego zasięgu bardzo cenimy sobie nasz lokalny charakter i silny związek z miejscową społecznością. Uczniowie klasy patronackiej są naszym oczkiem w głowie. Wiążemy z nimi bardzo duże nadzieje, jako osobami które z czasem po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia zamiast wyjechać do większych ośrodków miejskich zostaną w Budzyniu lub Chodzieży i będą odgrywać kluczową rolę w strukturach naszej firmy  – dodaje Marek Żak.lumag-31

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz