Majowy finał Young Car Mechanic

12 kwi 2017

Zbliża się majowy finał konkursu Young Car Mechanic, organizowany przez Inter Cars. Wezmą w nim reprezentanci trzech krajów.

Young Car Mechanic to konkurs dla uczniów 17 szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w realizowanym przez Inter Cars programie „Młode Kadry”. Jego celem jest odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Inter Cars chce również popularyzować zawód mechanika wśród młodzieży.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1100 uczniów. W pierwszym etapie uczestnicy, korzystając ze specjalnie przygotowanej w tym celu gry „Car Mechanic Simulator”, wypełniali zadania, polegające na wirtualnych naprawach samochodów. Przy każdej naprawie musieli również rozwiązać quiz, co wymagało od nich dobrej znajomości branży motoryzacyjnej. Po odpowiedzeniu na pytania mogli przejść do kolejnego zlecenia naprawy.

IC YoungDo drugiego etapu awansowali ci uczniowie, którzy rozwiązali najwięcej quizów i udzielili największej liczby poprawnych odpowiedzi. Zadania w tym etapie są zbliżone do tych z pierwszego etapu. Zasadniczą różnicą jest jednak wersja gry, z której korzystają uczestnicy. Tym razem jest to wersja specjalna „Car Mechanic Simulator 2015 – Mercedes-Benz”. Zlecenia, które otrzymywali zawodnicy, nie sugerowały, co trzeba naprawić – każdy sam musiał znaleźć uszkodzoną część i wymienić ją na nową.

Dziesięciu najlepszych zawodników zostanie zaproszonych do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. Tym razem uczestnicy wszystkie zadania będą musieli wykonywać już w rzeczywistym świecie. Przygotowano więc dla nich konkurencje, w ramach których przeprowadzą naprawy samochodów, a także poszczególnych podzespołów. Będą musieli też wykazać się wiedzą z dziedziny diagnostyki. W ten sposób wyłonionych zostanie trzech finalistów, którzy awansują do europejskiego finału konkursu Young Car Mechanic. Odbędzie się on w dniach 15-16 maja. Oprócz uczniów z Polski, uczestniczyć w nim będą reprezentanci Litwy i Łotwy.

Głównym partnerem konkursu Young Car Mechanic jest PlayWay. Partnerami strategicznymi są Bosch, Castrol i Grupa Schaeffler. W gronie partnerów wspierających znaleźli się natomiast Denso, Osram, SKF, Mahle, Contitech, NTN i SNR.

Zostaw Komentarz