Mistrzostwa Mechaników – finaliści w drodze na Poznań Motor Show

29 mar 2017

Który czynnik chłodniczy ma najniższy wskaźnik GWP? Na czym polega praca turbotimera i jaka ilość paliwa w oleju silnikowym 10W jest krytyczna dla utrzymania funkcji smarowania? Poprawne odpowiedzi m.in. na te pytania były przepustką do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników , który zostanie przeprowadzony na początku kwietnia na Poznań Motor Show 2017.

Pierwsi do rywalizacji o finał przystąpili uczniowie. Blisko 1000 Młodych Mechaników odpowiadało na 25 pytań przygotowanych przez specjalistów technicznych Mobil Delvac oraz wykładowców Akademii Praktycznych Umiejętności, wieloletniego partnera merytorycznego Mistrzostw. Trzy spośród pytań przygotował również Michu – autor jednego z najbardziej popularnych kanałów motoryzacyjnych na portalu YouTube – Miłośnicy Czterech Kółek. O sukcesie decydowała przede wszystkim  wiedza, ale sporo zależało również od dobrej organizacji pracy i refleksu. – Pomimo kilkudziesięciu minut na rozwiązanie testu, pierwsze odpowiedzi zaczęły spływać zaledwie kwadrans po opublikowaniu pytań. Test kwalifikacyjny jest nadal dostępny na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy o motoryzacji na www.mobil.pl – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil.

Zobacz finał na żywo

Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator Poznań Motor Show 2017, przekazały 20 wejściówek na Dzień Prasowy (6 kwietnia 2017). Szansa na ich zdobycie pojawi się w najbliższy weekend (1-2 kwietnia) na profilu społecznościowym Mistrzostw (www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow). Wcześniej warto przejrzeć test eliminacyjny dla młodych mechaników i być przygotowanym na dodatkowe pytanie otwarte.

Z ciężarówkami w tle

Poziom wiedzy kilkuset zespołów młodych mechaników był bardzo zróżnicowany.  – Tylko jeden zespół zdobył 24 na 25 możliwych punktów. Na drugim końcu była drużyna z dorobkiem 5 punktów. Dla nich zestaw pytań ewidentnie nie był szczęśliwy – mówi Adrian Dekowski, prezes Fundacji Cooperatio, organizatora Mistrzostw. Finał na Poznań Motor Show 2017 zostanie przeprowadzony w pawilonie 4, który będzie również miejscem pozostałych atrakcji Motor Show Truck. Piękne ciężarówki to idealne tło dla rywalizacji najlepszych mechaników. Szczególnie, że tegoroczna edycja Mistrzostw poświęca więcej uwagi diagnostyce i serwisowaniu pojazdów ciężarowych.

Mistrzostwa Mechaników 2017Eliminacje w kategorii Młody Mechanik od kilku lat odbywają się na stronie internetowej producenta olejów Mobil Delvac 1, inicjatora powołania kategorii Młody Mechanik, który razem z Akademią Praktycznych Umiejętności jest partnerem merytorycznym Mistrzostw. Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i promujących rozwój edukacji technicznej. Partnerami Mistrzostw są również Akademia Kierowcy oraz NEO Tools.Zostaw Komentarz