Mistrzostwa także dla zawodowców

27 sty 2016

Mistrzostwa Mechaników 3Tegoroczne, V Ogólnopolskie Mistrzostwach Mechaników ponownie, po roku przerwy, rozegrane zostaną również w kategorii profesjonalistów. O tytuł Najlepszego Mechanika TTM znów więc będą mogli rywalizować doświadczeni serwisanci. Zgłoszenia są wciąż przyjmowane na stronie mistrzostwamechanikow.pl.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – jeden z największych tego typu konkursów w branży motoryzacyjnej – w tym roku będą areną zmagań zawodowców, młodych mechaników i młodych lakierników. Po rejestracji na stronie internetowej Mistrzostw, uczestnicy wezmą udział w kwalifikacjach internetowych. Najlepsza trzydziestka spośród mechaników zawodowych stanie 2 kwietnia do konkurencji praktycznych podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej i Motor Show w Poznaniu.

Tam też poznamy wszystkich laureatów V edycji konkursu, którego celem jest również promocja bezpieczeństwa na drodze. – W tym roku więcej uwagi poświęcimy diagnostyce i naprawie systemów bezpieczeństwa, od których niejednokrotnie zależy nasze życie. Wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej będzie zależało od umiejętnego połączenia bardzo dobrej wiedzy teoretycznej z praktyką – mówi Rafał Kosiński, prezes Akademii Praktycznych Umiejętności, która wspólnie z Fundacją Cooperatio objęła opieką merytoryczną kategorię dla mechaników zawodowych.

Trzech najlepszych mechaników zawodowych III Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Od lewej: Marcin Kłosek (2. miejsce), Maciej Kubisiak (1. miejsce), Dariusz Kobiela (3.miejsce). Zwycięzca konkursu zapowiedział swój start w V edycji Mistrzostw.
Trzech najlepszych mechaników zawodowych III Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Od lewej: Marcin Kłosek (2. miejsce), Maciej Kubisiak (1. miejsce), Dariusz Kobiela (3.miejsce). Zwycięzca konkursu zapowiedział swój start w V edycji Mistrzostw.

Udział w Mistrzostwach to doskonała promocja warsztatu, o czym przekonał się zwycięzca III edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników: – Moja wygrana w Mistrzostwach na pewno miała wpływ na liczbę klientów. Od tamtego wydarzenia nie zdarzył się dzień, w którym moglibyśmy narzekać na brak pracy – mówi Maciej Kubisiak z Broniszewic, który planuje bronić tytułu najlepszego mechanika zawodowego w Polsce.

Mistrzostwa Mechaników są dowodem ewolucji serwisów niezależnych. Po wielu latach zmian mogą one bez kompleksów konkurować z serwisami autoryzowanymi, a lista najlepszych mechaników podpowiada, że w małych i niezależnych warsztatach również znajdziemy doskonałych fachowców” – dodaje Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland, producenta olejów Mobil Delvac 1 i zarazem partnera Mistrzostw.

Rywalizacja zawodowców to tylko jedna z odsłon Mistrzostw. Konkurs cieszy się dużą popularnością także wśród szkół. W ubiegłym roku w kategorii Młody Mechanik wystartowało ponad 500 zespołów uczniowskich. 30 najlepszych ekip, wyłonionych podczas testu wiedzy Mobil Delvac 1, stanęło do rywalizacji w konkurencjach praktycznych podczas Motor Show w Poznaniu. – Aktualnie na stronie internetowej Mistrzostw przyjmujemy zgłoszenia we wszystkich kategoriach. Warto spróbować swoich sił, bo już sam awans do finału to sukces, który może przełożyć się na lepszy start kariery zawodowej lub większe zainteresowanie ze strony klientów – mówi Adrian Dekowski, z V8 Team, organizatora konkursu.

Najważniejsze daty

Kategoria Mechanik Zawodowy

  • 12 marca (sobota) – eliminacje (test internetowy),
  • 2 kwietnia (sobota) – finał z udziałem 20 najlepszych mechaników zawodowych.

 Kategoria Młody Mechanik

  • 3 marca (czwartek) – internetowy test próbny dla uczniów,
  • 10 marca (czwartek) – eliminacje (test internetowy),
  • 31 marca (czwartek) – finał z udziałem 30 najlepszych drużyn uczniowskich.

 Kategoria Młody Lakiernik

  • 29 luty (poniedziałek) – ostateczny termin zgłaszania uczestnictwa,
  • 11 marca (piątek) – eliminacje (test internetowy),
  • 1 kwietnia (piątek) – finał z udziałem 20 najlepszych drużyn uczniowskich.

 Dodatkowe szczegóły rywalizacji oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej www.mistrzostwamechnikow.pl.

Zostaw Komentarz