Mistrzowie warsztatów

16 cze 2014

Konkurs Master Mechanic został rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce w kategorii „samochody ciężarowe” zajął Krzysztof Romańczyk z Nowego Sącza. Mistrzem w konkurencji „auta osobowe” został Łukasz Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego. Rywalizacji patronowała firma Inter Cars.

Master Mechanic (19)Finały konkursu Master Mechanic organizowanego przez Inter Cars odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Zadaniem finalistów było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, na co uczestnicy konkursu mieli 90 minut. Większość uporała się z testem już po godzinie, lecz byli i tacy, którzy skrupulatnie sprawdzali swoje odpowiedzi do ostatnich minut.

Test został tak skonstruowany, że jeśli nie było się pewnym odpowiedzi, nie opłacało się „strzelać” – powiedział Paweł Łabor, zdobywca trzeciego miejsca w konkursie Master Mechanic – ciężarowe. Z kolei Maciej Nowak, zdobywca II miejsca, mechanik z 15-letnim doświadczeniem zawodowym, stwierdził, że szczególnie trudne były pytania dotyczące pracy z oscyloskopem. Krzysztof Romańczyk, zwycięzca konkursu przyznał, że pytania były trudne i podchwytliwe. – Trzeba było dokładnie je przeczytać i przeanalizować, aby zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Przydała mi się nie tylko wiedza wyniesiona ze szkoleń, ale także wieloletnia praktyka. Naprawami ciężarówek zajmuję się prawie 15 lat – wyznał mistrz.

Warto powiedzieć, że Krzysztof Romańczyk, aby dotrzeć na finał konkursu, musiał pokonać blisko 500 km. Ambicja została nagrodzona. Zwycięzca konkursu nie krył zaskoczenia po ogłoszeniu wyników. – To nasz najlepszy mechanik, pracuje w firmie od samego początku, czyli od 10 lat. Często bierze udział w szkoleniach organizowanych przez Inter Cars – powiedział Aleksander Borek, dyrektor handlowy serwisu samochodów ciężarowych Truck Partner, w którym Krzysztof Romańczyk pracuje na co dzień, wykorzystując swoją głęboką wiedzę fachową.

Finałowe rozgrywki poprzedziły eliminacje, które odbyły się w trzech miejscach – Zespole Szkół nr 6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz filii Inter Cars w Komornikach. Warsztaty, które są klientami Inter Cars wyznaczyły do konkursowych zmagań po jednym reprezentancie. Tak więc w konkursie wzięli udział najlepsi.

Konkurs okazał się przedsięwzięciem ze wszech miar udanym. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję, która odbędzie się w przyszłym roku.

Wyniki konkursu Master Mechanic – ciężarowe:

I miejsce – Krzysztof Romańczyk – nagroda o wartości 2000 zł
Warsztat – Truck Partner  z Nowego Sącza – nagroda 5000 zł

II miejsce – Maciej Nowak – nagroda o wartości 1600 zł
Warsztat – PUH Truck-Serwis Piotr Masztalerz z Podrzewia – nagroda o wartości 4000 zł

III miejsce – Paweł Łabor – nagroda o wartości 1200 zł
Warsztat – Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej  z Kamiennej Góry – nagroda o wartości 3000 zł

Wyniki konkursu Master Mechanic – auta osobowe:

I miejsce – Łukasz Bogus – nagroda o wartości 2000 zł
Warsztat – Auto-Bogus Wiesław Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego – nagroda 5000 zł

II miejsce – Beniamin Wiśniewski – nagroda o wartości 1600 zł
Warsztat – INVENTO z Nekli – nagroda o wartości 4000 zł

III miejsce – Kazimierz Droszczak – nagroda o wartości 1200 zł
Warsztat – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FORPOL Bogdan Fornal ze Świdnicy – nagroda o wartości 3000 zł

Zostaw Komentarz