„Młode Kadry” – podsumowanie i plany

12 lip 2016

Inter Cars podsumował kolejny rok szkolny działania projektu „Młode Kadry”. Podczas konferencji z udziałem przedstawicieli szkół rozmawiano o dotychczasowych osiągnięciach i planach na przyszłość.

Za nami już 3 lata działania projektu „Młode Kadry”. Przyszedł czas na podsumowania i zastanowienie się, w jakim kierunku powinien on dalej zmierzać – powiedział Robert Kierzek, prezes zarządu Inter Cars. – Naszym „Młodym Kadrom” trzeba będzie nadać nowy wyraz. Mam nadzieję, że dzięki temu wielu absolwentów szkół, zamiast szukać szczęścia w innych zawodach, zakotwiczy w tym, którego uczyli się przez lata i w efekcie zasili warsztaty, jak również struktury firmy Inter Cars – dodał.

Pomysły na przyszłość

Podczas konferencji przedstawiono nowe pomysły, m.in. na przeorganizowanie funkcjonujących szkoleń, stworzenie programu stażowego, który uczniowie mieliby odbywać w warsztatach zrzeszonych w sieciach serwisowych Inter Cars, szkolenia wyjazdowe dla najlepszych oraz tzw. szkolenia miękkie.

Uczestnicy konferencji poznali też ideę nowego programu Inter Cars – Master Mechanik Junior, nawiązującego do programu Master Mechanik, skierowanego do warsztatów. Uczniom zostanie udostępniona gra, w której w formie wirtualnej zabawy będą rozwijać wiedzę techniczną. Do udziału w niej zostanie zaproszona młodzież łącznie z 14 krajów Europy, w których działa spółka, a zwieńczeniem będzie międzynarodowy finał konkursu.

Gościem specjalnym spotkania był Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), który przedstawił sytuację branży motoryzacyjnej w Polsce.

Podczas panelu dyskusyjnego dyrektorzy szkół i nauczyciele mogli wymienić się uwagami na temat projektu.

Uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do filii Inter Cars w Kajetanach, gdzie zaprezentowano im laboratorium Intermerko oraz Diesel Room.

Mlode Kadry 3Dzielić się doświadczeniami

Dwudniowa konferencja była pierwszym tego rodzaju wydarzeniem, zorganizowanym w ramach projektu „Młode Kadry”. Przedstawiciele szkół, uczestniczących w programie mogli się spotkać i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Zorganizowany przez Inter Cars program objął 17 szkół w całej Polsce. Placówki dydaktyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki, a także przekazano im wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Inter Cars wspiera również olimpiady, praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Dotychczas w ramach projektu zorganizowano 378 szkoleń, z których skorzystało 7000 osób.

Korzyści z udziału w „Młodych Kadrach” jest mnóstwo. Przede wszystkim to wiedza przekazana uczniom, nowoczesny sprzęt w szkole, aktualizacja kompetencji kadry, a w efekcie większe szanse na znalezienie przez absolwentów dobrej pracy czy nawet założenie własnego warsztatu – stwierdził Krzysztof Czerech, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych – Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Białymstoku, który w projekcie bierze udział niemal od samego początku.

 

Zostaw Komentarz