Młodzi mechanicy na start

07 lut 2017

Inter Cars szuka utalentowanych młodych mechaników. Wystartował konkurs Young Car Mechanic skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Young Car Mechanic to konkurs dla uczniów 17 szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w realizowanym przez Inter Cars programie Młode Kadry. Jego głównym celem jest odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Inter Cars chce też popularyzować zawód mechanika wśród młodzieży.

1 lutego rozpoczął się pierwszy etap konkursu – eliminacje, w których bierze udział blisko 1100 uczniów. Polegają one na rywalizacji w wirtualnym warsztacie. Tam zawodnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale i szybkością wykonywania zadań. 1000 uczestników z największą liczbą punktów trafi do półfinału i otrzyma klucz DLC, uprawniający do udziału w dalszych rozgrywkach. Potrwają one od 6 do 31 marca. Następnie dziesięciu najlepszych uczestników zostanie zaproszonych do wielkiego finału. Ten odbywać się będzie w świecie rzeczywistym.

To jednak jeszcze nie koniec. Trzech najlepszych finalistów weźmie udział jeszcze w międzynarodowych rozgrywkach, w których nagrodą jest wycieczka do fabryki Elringa w Stuttgarcie oraz tablet. Ponadto, stu najlepszych zawodników otrzyma klucze dostępowe do pełnej wersji gry Car Mechanic Simulator.

Konkurs Young Car Mechanic to kolejne, realizowane przez Inter Cars, działanie kierowane do młodzieży. Od kilku lat spółka współpracuje już ze szkołami z całej Polski w ramach projektu Młode Kadry. Wyposaża placówki edukacyjne w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarcza wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Partnerami programu są wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Program wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów.

 

Zostaw Komentarz