Młodzi mechanicy w kolebce motoryzacji

30 maj 2018

Stuttgart uznawany jest za kolebkę motoryzacji, dlatego właśnie to miasto zostało wybrane za cel wycieczki, na którą zostali zaproszeni laureaci II międzynarodowego konkursu Young Car Mechanic wraz ze swoimi opiekunami.

Młodzi mechanicy już następnego dnia po finale konkursu Young Car Mechanic udali się w niezwykłą podróż, którą zaplanował dla nich jeden z partnerów konkursu, firma Elring.

Muzeum Mercedesa

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie muzeum firmy Mercedes Benz. To jedno z najciekawszych miejsc w Europie poświęconych motoryzacji. Mnogość niezwykłych eksponatów, które można tam obejrzeć przyprawia o szybsze bicie serca każdego entuzjastę samochodów. Wielkie wrażenie robi również sam budynek muzeum, który został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najefektowniej zaprezentować wszystkie znajdujące się w nim pojazdy. Zwiedzający poznali m.in. historię pierwszego na świecie samochodu i obejrzeli z bliska unikatowe historyczne modele spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Fabryka Elring

Drugi dzień poświęcony został na zwiedzanie fabryki firmy Elring Klinger, gdzie młodzi goście mieli okazję poznać historię przedsiębiorstwa, profil jego działalności i zasięg działania. Następnie czekały na nich zajęcia manualne, które zostały przygotowane i zaplanowane przez młodych uczniów z klasy patronackiej firmy Elring. Każdy mógł wykonać według instrukcji… własną kłódkę. W ruch poszły więc pilniki, wiertła, młotki i suwmiarki. Nad prawidłowym przebiegiem prac czuwali uczniowie klasy Elringa oraz ich nauczyciel, który z ogromnym zaangażowaniem wspierał wszystkich uczestników.

Po skończonej pracy przyszła pora na przekazanie wiedzy technicznej na temat uszczelek pod głowicami silników, którą podzielili się przedstawiciele Elringa.

Kolejnym punktem programu było zwiedzenia obiektów firmy. Przy tej okazji uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć proces projektowania oraz wytwarzanie elementów przeznaczonych na pierwszy montaż. – To niesamowite móc zobaczyć tak zaawansowaną technologicznie fabrykę. Sprzęt i maszyny wykorzystywane do produkcji, to ścisła światowa czołówka – powiedział Karol Mróz, opiekun jednego z uczniów.

– Możliwość pokazania młodym ludziom wartości, jakimi kieruje się nasze przedsiębiorstwo, to dla nas wyjątkowa szansa. Jesteśmy niezwykle dumni z zaangażowania w to niezwykłe przedsięwzięcie, jakim jest konkurs Young Car Mechanic. Mam nadzieje, że ten wyjazd przyczyni się do popularyzacji zawodu mechanika wśród młodych osób – stwierdził Korneliusz Kąkol, przedstawiciel firmy Elring w Polsce.

Muzeum Porsche

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w muzeum Porsche – firmy, której samochody u każdego fana motoryzacji wywołują ekscytację. Oglądanie z bliska słynnych historycznych i bardziej współczesnych modeli słynnej marki było więc nie lada przeżyciem.

– Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem całej wycieczki. Zarówno oba muzea, jak i fabryka są niesamowite. Wszystkie zaplanowane atrakcje na długo zapadną w mojej pamięci. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem tutaj być – podsumował wyjazd Bartłomiej Januszewski, zwycięzca II międzynarodowego finału Young Car Mechanic.

Zostaw Komentarz