Mobilny tester zawieszenia znów w Polsce

15 maj 2018

Po raz trzeci już pojawi się w Polsce mobilny tester zawieszenia firmy BILSTEIN. Organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu, jaki akcja odnotowała w dwóch ubiegłych latach.

O wpływie sprawnych amortyzatorów i całego układu zawieszenia samochodu na  bezpieczeństwo nie trzeba przekonywać ani mechaników, ani kierowców. Wbrew pozorom w Polsce, pomimo bardzo zaawansowanego wiekowo parku pojazdów, jest to jeden z bardziej zadbanych układów. Potwierdzają to między innymi wyniki kontroli zawieszenia, którą BILSTEIN przeprowadził w 2016 i 2017 roku.

Mobilny tester zawieszenia to oryginalna inicjatywa marki BILSTEIN prowadzona na całym świecie, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców w każdym kraju – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce. – Nie inaczej było w Polsce. Dodatkowo wyróżniliśmy się dwoma pozytywnymi faktami. Po pierwsze było zdecydowanie więcej chętnych niż miejsc i czasu, po drugie uzyskane poprawne wyniki były zaskoczeniem nawet dla naszych kolegów, specjalistów z Niemiec.

Kontrola zawieszenia jest bezpłatna. Jej zasadniczą część stanowi przejazd przez platformę mobilnego testera, gdzie testowana jest osobno przednia i tylna oś samochodu osobowego lub lekkiego dostawczego. Każde badanie udokumentowane zostaje szczegółowym wydrukiem z wynikami, które omawiane są z kierowcą.

Do tej pory z okazji sprawdzenia zawieszenia w samochodzie skorzystało blisko półtora tysiąca polskich kierowców. W ponad 90 procentach uzyskane wyniki były pozytywne. W praktyce oznacza to, że stan techniczny tych amortyzatorów był na poziomie niezagrażającym bezpieczeństwu na drodze.

W tym roku BILSTEIN przygotował kolejną akcję z mobilnym testerem zawieszenia. Pierwsza tura odbędzie się pomiędzy 19 czerwca, a 12 lipca i obejmie 14 lokalizacji w całym kraju: Białystok, Bielsk Podlaski, Chojnice, Dąbrowę Tarnowską, Makoszyn k. Kielc, Ostrowiec Świętokrzyski, Poznań, Stalową Wolę i Toruń, dwa razy Siedlce i trzy razy Słupsk. Partnerami testów są AP Auto Partner oraz Motogama. Druga tura zaplanowana została na drugą połowę września.

Z poprzednich wizyt w Polsce mobilnego testera zawieszenia BILSTEIN skorzystały także warsztaty, które udostępniły nam swoje lokalizacje. Duża część kierowców wróciła do nich, aby naprawić stwierdzone usterki bądź zrealizować nasze zalecenia – mówi Andrzej Wojciech Buczek. – Co ciekawe, odnotowały one wzrost zainteresowania naszą linią Performance, w której oferujemy amortyzatory o wyższych parametrach od tych montowanych fabrycznie. Przy okazji kierowcy decydują się na wymianę sprężyn oraz elementów mocujących.

BILSTEIN przygotował też dla mechaników „Listę kontrolną”. Jest to arkusz z 19 pozycjami pomocnymi w codziennej pracy przy serwisowaniu zawieszenia. Listę, w postaci pdf, można bezpłatnie pobrać z nowej strony www.bilstein.com/pl

Zostaw Komentarz