Modelowe „success story”

14 lipiec 2015

Inter Cars 2Choć Konferencje Relacji Inwestorskich Spółki Inter Cars odbywają się regularnie, tegoroczna była wyjątkowa. Inter Cars obchodzi bowiem właśnie ćwierćwiecze swojego istnienia, była zatem naturalna okazja do przypomnienia historii firmy i przedstawienia planów na przyszłość.

Inter Cars może służyć za modelowy przykład „success story” Nieczęsto wszak zdarza się, by przedsiębiorstwo startujące w 300 metrowym magazynie słało się jednym z liderów w swej branży w Europie, a nawet na świecie. Jak wskazywali członkowie zarządu spółki kluczowe znaczenie odegrały w tym zasady, które przez wszystkie lata funkcjonowania pozostały niezmienne. Podkreślali przy tym, że innowacyjność, rozwój organiczny w oparciu o system partnerski i dbałość o kreowanie wartości dodanej były celami, które przyświecały kierownictwu firmy zarówno w trakcie rozwijania szerokiej oferty dla klientów, jak również podczas tworzenia rozległej sieci krajowych i zagranicznych partnerów. I nadal, dla 378 obecnie działających oddziałów i ich klientów, Inter Cars opracowuje i wprowadza nowe rozwiązania, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom i oferują ich kompleksowe zaspokajanie.

Przełomowa chwila

Przełomowym momentem w historii firmy był rok 2004, w którym firma odnotowana została na Giełdzie Papierów Wartościowych. Kurs akcji od tego czasu wzrósł z 23 zł (maj 2004) do 222 zł (czerwiec 2015). Po 10 latach obecności na parkiecie, Inter Cars otrzymał zaszczytny tytuł Giełdowej Spółki Roku, a jego wartość kształtowała się na poziomie 3,5 mld zł. Taki wynik stał się naturalnym potwierdzeniem słuszności obranego kursu i przyjętej strategii działania oraz punktem wyjścia do dalszego rozwoju firmy.

Most do przyszłości

Hasłem, które kierownictwo firmy stara się wcielić w życie w swoich działaniach jest „Razem zmieniamy przyszłość motoryzacji”. W najbliższej przyszłości Inter Cars swoje działania chce przy tym skoncentrować na dwóch obszarach.

Pierwszy z nich to powstające w Zakroczymiu, jedno z najbardziej nowoczesnych centrów logistycznych w Europie o powierzchni 40 tys. m2. Inwestycja ta opiera się na najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, mających wyraźnie zwiększyć wydajność przepływu towarów pomiędzy dostawcami oraz klientami Inter Cars. Po uruchomieniu Europejskie Centrum Logistyczne ILS przejmie na siebie przyjmowanie towarów od dostawców, realizację zamówień, wydań, konfekcjonowania i zwrotów a także obsługę przeładunków cross-docking. Nowy obiekt, który będzie głównym magazynem w całej logistyce Grupy Inter Cars, stać się ma także drzwiami do globalnego rozwoju firmy.

Drugim obszarem, który firma Inter Cars chce szczególnie intensywnie rozwijać, jest budowanie relacji z klientami poprzez wykorzystanie nowych technologii. Głównymi partnerami firmy będą tu warsztaty samochodowe funkcjonujące w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Z ich usług korzystają coraz bardziej świadomi, wymagający i zatopieni w technologiach sieciowych klienci. Inter Cars zadał więc sobie pytanie – czy nasi partnerzy gotowi są na sprostanie wymaganiom takiego konsumenta?

Trzy nowe platformy

Odpowiedzią na to pytanie i zarazem na nowe potrzeby klienta końcowego stało się rozszerzenie oferty programu One Stop Shop o pomoc dla warsztatów w budowaniu relacji z klientem w strefie online. Punktem wyjścia do dalszych działań jest platforma Motointegrator.pl, którą odwiedza od 500 000 do nawet miliona kierowców miesięcznie, z czego 25 tysięcy aktywnie korzysta każdego miesiąca z jej możliwości. Bazując na tym doświadczeniu, firma Inter Cars skonstruowała trzy kolejne platformy mające pomagać warsztatom dotrzeć do klientów i odpowiedzieć na ich potrzeby:

  • Moto-usługi.com to gotowy do jesiennej premiery serwis mający za zadanie łączyć potrzeby warsztatów i kierowców. Wystarczy, że kierowca napisze na portalu, jaki ma problem z samochodem, a w ciągu maksymalnie dwóch godzin otrzyma oferty rozwiązania go od trzech warsztatów ze swojej okolicy.
  • Motowygoda.pl jest nowym, pilotażowym programem Inter Cars w galeriach handlowych. Wystarczy podjechać samochodem do wskazanej galerii handlowej lub skorzystać z usługi door-to-door i w czasie, w którym kierowca zajęty będzie zakupami, warsztat zajmie się jego autem.
  • Motointegrator Partner to odnawialny certyfikat przyznawany warsztatom spełniającym odpowiednie kryteria wyznaczone przez Inter Cars. Chęć przystąpienia do tego programu wyraziło 5000 placówek i wciąż zgłaszają się kolejne. Inter Cars będzie budował rozpoznawalność certyfikatu, który dla kierowców ma stać się znakiem że dany warsztat jest rekomendowany przez Inter Cars.

Podsumowując minione 25 lat, zarząd firmy podkreślał, iż Inter Cars był, jest i będzie partnerem działającym według zasad win – win, stawiającym na generowanie wartości dodanej zamiast na rywalizację cenową, pomagającym rozwijać się współpracującym z nim firmom, uruchamiającym działania B2C wyłącznie jako wsparcie dla klientów z obszaru B2B. Będzie też nadal firmą reagująca na zmiany i poszukującą wciąż nowego mostu do przyszłości. Firmą gotową na wyzwania jutra.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz