MOOG wspiera klientów

27 cze 2017

Federal-Mogul Motorparts rozwija program wsparcia dla klientów marki MOOG. Na początek przedstawia dwa filmy poradnikowe. Kolejne, a także aktualizacje materiałów technicznych i produktowych pojawią się w sieci w najbliższych miesiącach.

– Sprzedaż części o jakości OE musi iść w parze z wysokiej jakości obsługą klienta. Dlatego inwestujemy w długofalowy program, który ma być realnym wparciem podczas napraw układu kierowniczego, zawieszenia i łożysk – mówi Paul Tersi z Federal-Mogul Motorparts.

Program wsparcia klienta MOOG debiutuje dwoma filmami poradnikowymi. Pierwszy z nich prezentuje poprawny montaż i zmiany w konstrukcji przegubów kulowych oraz tłumaczy, jak ustrzec się przed zatarciem elementu kulowego i korozją. Drugi film zawiera porady dotyczące ustawienia geometrii kół. Oba materiały są dostępne na kanale MOOG Parts EMEA na portalu YouTube. Dodatkowym wsparciem dla mechaników są bezpłatne szkolenia dostępne na platformie edukacyjnej www.fmcampus.eu.

W ramach programu wsparcia klienta, MOOG opublikował również wyniki testów porównawczych. Wpływ właściwości mechanicznych na wytrzymałość i komfort jazdy został pokazany na przykładzie łącznika stabilizatora MOOG. Część o numerze referencyjnym FD-LS-0090, instalowana najczęściej w modelach Ford Fiesta III, IV, Focus i Ka, pracuje lepiej od produktów marek konkurencyjnych, nawet od produktu OE. Kompleksowe teksty wykazały, że konstrukcja części MOOG pozwala osiągnąć największy, bo wynoszący 34stopnie,  kąt wychylenia sworznia, podczas gdy wartości uzyskane przez część OE i najlepszego konkurenta wynoszą odpowiednio 29 i 28 stopni. Duży kąt całkowitego wychylenia sworznia wpływa na lepszą odporność na wysokie obciążenia, a co za tym idzie podnosi trwałość części.

Zostaw Komentarz