Moto-Profil stabilnie wśród największych

20 maj 2015

m600xdWzrost eksportu oraz ogólny wzrost wartości przychodów ze sprzedaży to w dużej części elementy, które zadecydowały o tym, że Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i członek sieci Temot International, kolejny raz znalazł się na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”.

Dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa zajął w tym roku zbliżone do ubiegłorocznego miejsce na liście 500 największych firm, opracowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”. Podczas układania listy uwzględniano dane finansowe – m.in. przychody ze sprzedaży – które w przypadku Moto-Profil wzrosły w 2014 roku o niemal 10 procent, a także udział eksportu w sprzedaży – wynoszący 32,2 procent, co przełożyło się na 378 miejsce na liście.

To był dobry rok. Tendencja w branży motoryzacyjnej, związana z mniejszymi zakupami samochodów już się kończy. Na aftermarkecie także trudno mówić o kryzysie, a nasze doświadczenie pokazuje, że jesteśmy bardzo uprzywilejowanym segmentem rynku. Tu działa prosty mechanizm – kiedy ludziom trudniej kupić nowy samochód, bardziej dbają o obecny, a my im w tym pomagamy. Natomiast kiedy kupują nowe samochody, sprzedają starsze, a nowi nabywcy w pierwszym rzędzie zajmują się weryfikacją ich stanu technicznego, także sięgając po części i akcesoria – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil.

Moto-Profil jest istniejącą od 22 lat firmą z polskim kapitałem. Działa na rynkach: polskim, czeskim, słowackim, niemieckim, litewskim, łotewskim, ukraińskim, węgierskim oraz rumuńskim, współpracując z niemal tysiącem partnerów handlowych.

Zostaw Komentarz