Motor Show Truck

24 lut 2016

MST3Targi Motor Show w Poznaniu powracają z atrakcjami dla fanów ciężarówek, siłowania się na rękę i tuningu w wydaniu XXL. Motor Show Truck odbędzie się od 31 marca do 3 kwietnia w pawilonie nr 4 oraz na przyległym mu parkingu. Wśród atrakcji największa w Europie naczepa hotelowa oraz Mobil Delvac Strong Traker – prestiżowe zawody w siłowaniu na rękę dla kierowców zawodowych. Imprezie będzie towarzyszyć debata branżowa na temat zawodu kierowcy-mechanika oraz wiele akcji promujących bezpieczeństwo drogowe.

Motor Show Truck jest częścią targów motoryzacyjnych, które w tym roku zapraszają do Poznania od 31 marca do 3 kwietnia. Część poświęcona pojazdom ciężarowym na pewno przyciągnie do stolicy Wielkopolski właścicieli firm transportowych, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych, dealerów pojazdów ciężarowych i dostawczych, kierowców zawodowych oraz wszystkich kochających klimaty trakerskie. – Lista ciężarówek, które zobaczymy w pawilonie nr 4 oraz na przyległym parkingu jest już zamknięta. Wśród nich mamy wyjątkowo ciekawe trucki, między innymi amerykańską ciężarówkę Kenworth W 900 – mówi Adrian Dekowski, organizator Motor Show Truck. Dużym zainteresowaniem powinna cieszyć się również największa w Europie naczepa hotelowa, zbudowana przez firmę Łączyńscy z Gniezna.

Mobil Delvac Strong Traker 2016

Sobota na Motor Show Truck będzie zarezerwowana dla najbardziej popularnej dyscypliny wśród prawdziwych trakerów. Nie chodzi o piłkę nożną lub boks, a o siłowanie na rękę. W Poznaniu zostaną rozegrane pierwsze w tym roku zawody z cyklu Mobil Delvac Strong Traker. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach – dla kierowców zawodowych oraz Open. Pierwsze turnieje Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku momentalnie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców ciężarówek. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. Najlepszym zawodnikiem wszystkich edycji Mobil Delvac Strong Trakera jest Marcin Dudek. – Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe – podkreśla Tomasz Proc, sędzia zawodów.

Po pierwsze bezpieczeństwo na drodze

Organizatorzy Motor Show Truck planują wiele działań nastawionych na promocję bezpieczeństwa ruchu drogowego. Fundacja Cooperatio wspólnie z MotoPomocni.pl zorganizuje pilotażowy konkurs ratownictwa drogowego skierowany do uczniów szkół mechanicznych w całej Polsce. Jak mówi Mariusz Tiahnybok, prezes Stowarzyszenia MotoPomocni.pl, uczniowie szkół związanych z branżą motoryzacyjną to bardzo często kierowcy i jako aktywni uczestnicy ruchu drogowego mogą być świadkami sytuacji, w której niezbędne będzie szybkie i prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Konkurs będzie miał formę inscenizacji i jak zapowiadają organizatorzy zrealizowany zostanie w formie widowiska o ogromnej wartości edukacyjnej również dla widzów. Poziom dobrej zabawy będzie wnikliwie kontrolowany przez policjantki Yanosika, producenta urządzeń i aplikacji na smartfony, ostrzegających kierowców o zdarzeniach na drogach, takich jak fotoradary, kontrole radarowe i wypadki.

Nowy zawód kierowca-mechanik

Podczas Motor Show Truck odbędzie się również debata na temat kształcenia kierowców zawodowych po wpisaniu zawodu „kierowcy mechanika” na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Piątkowe wydarzenie (1 kwietnia) organizowane wspólnie z wydawcą dwumiesięcznika „Transport Manager” jest skierowane do właścicieli firm transportowych, którzy wkrótce będą zatrudniać absolwentów nowego zawodu. Dyskusja odbędzie się pod nieco kontrowersyjnym hasłem: „Dobry kierowca pilnie poszukiwany – intratny zawód na wymarciu”. Przedstawiciele branży zastanowią się nad zmianami w systemie kształcenia, które zaspokoiłyby popyt branży transportowej na dobrych kierowców zawodowych. Wśród prelegentów m.in. Zbigniew Kołodziejek (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego / DAF), Tomasz Rejek (Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych), Witold Wiśniewski (Grupa IMAGE).

Więcej na temat atrakcji Motor Show Truck już wkrótce na stronie internetowej: www.motorshow.pl.

Zostaw Komentarz