Motoryzacyjne targi dla fachowców

25 sie 2015

Targi-Kielce1
rte_logoAPAE_logoNaprawiasz, remontujesz, malujesz samochody? A może prowadzisz warsztat wulkanizacyjny? Właśnie dla Ciebie po raz pierwszy w Polsce Targi Kielce organizują Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE połączone z Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE.

Na Targi APAE i RTE, które zaczynają się 10 września, swój przyjazd potwierdziło już blisko 80 wystawców, a lista ta wciąż się zmienia. Producenci i dystrybutorzy zaprezentują wszystko co związane jest z branżą motoryzacyjną. Zwiedzający zapoznają się zatem z szeroką gamą silników, elementów karoserii, chłodnic, klimatyzatorów, akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, alarmów, lakierów czy szyb samochodowych. Wśród ofert nie zabraknie także tych związanych z czyszczeniem i pielęgnacją pojazdów, designem, bezpieczeństwem czy tuningiem. Pojawią się również opony do samochodów osobowych, autobusów, ciężarówek i przyczep, a także do wszelkiego rodzaju maszyn, w tym do prac ziemnych, budowlanych, drogowych, rolniczych i przemysłowych. Wśród propozycji wystawców zobaczyć będzie można ponadto obręcze, dętki, materiały do naprawy opon, kompleksowe wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych, urządzenia do bieżnikowania i recyclingu opon. Zakres branżowy targów RTE obejmuje również gumę.

APAE i RTE 2015 02Dlaczego warto odwiedzić Targi Kielce podczas targów APAE i RTE? Ponieważ Polska jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do inwestycji związanych z rynkiem części samochodowych. To w naszym kraju znaleźć można wysoko wyspecjalizowanych specjalistów i klimat od kilkudziesięciu lat sprzyjający branży. A dzięki doskonałej kondycji tej gałęzi gospodarki świetnie ma się również branża związana z produkcją i sprzedażą opon. Krajowy przemysł oponiarski od lat 90. rozwija się bardzo dynamicznie, notując nawet dwudziestoprocentowe wzrosty. Producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce to aż 900 firm zatrudniających ponad 116 tysięcy osób. Ich przychody ze sprzedaży sięgają 60 mld zł, a eksportują one towary o wartości 30 mld zł.

Jeżeli chodzi o liczbę posiadanych samochodów, już dawno dogoniliśmy Europę – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce  – Niestety, Polacy w większości jeżdżą autami starymi, ponad dziesięcioletnimi. Kupujemy dużo pojazdów i potrzebujemy do nich części, jednocześni dużo części produkujemy. Polska zatem to doskonały rynek konsumentów, jak również producentów czy usługodawców. Zorganizowanie dużej, branżowej, międzynarodowej imprezy poświęconej częściom samochodowym doskonale wpisuje się w dynamikę rozwoju tej gałęzi przemysłu. Liczymy, że obecność zagranicznych firm w Kielcach pozwoli im dostrzec potencjał w polskim rynku. 

TKTargi Kielce jako jeden z liderów rynku targowego w Europie Południowo-Wschodniej podążają za tym, co dzieje się w każdej gałęzi gospodarki, dlatego też wystawy biznesowej skupiającej przedstawicieli branży motoryzacyjnej nie mogło zabraknąć w kalendarzu imprez. Organizatorzy zapraszają na nią w dniach 10-12 września 2015 roku.

Zostaw Komentarz