Najkrótsza droga do tego,
by Twój warsztat
zyskał miano najlepszego!

05 lip 2017

Ruszył konkurs dla niezależnych warsztatów samochodowych, organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Jeżeli uważasz, że Twój warsztat oferuje najwyższą jakość usług, powinieneś/powinnaś niezwłocznie wypełnić formularz, do którego prowadzi link podany w artykule.

Cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs „Warsztat Roku” doczekał się kolejnej, trzeciej edycji pod zmienioną nazwą „Bezpieczny Warsztat”. Czemu bezpieczny?  Powodów jest wiele:

  • Niezależne warsztaty samochodowe oferują usługi najwyższej jakości, zapewniające naprawę pojazdu pozwalającą na bezpieczne poruszanie się klientów po drogach;
  • Warunki pracy w warsztatach niezależnych są bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i środowiska o czym świadczą wyniki zeszłorocznego audytu;
  • Naprawa w warsztatach niezależnych nowych pojazdów nie powoduje utraty gwarancji – od 2004 r. w Polsce obowiązują przepisy zwane potocznie GVO;
  • Naprawa w warsztatach niezależnych jest także „bezpieczna” dla portfela kierowców – na 10 polskich kierowców tylko 1 korzysta z usług warsztatu autoryzowanego, pozostawiając w nim rocznie kwotę taką, jak ponad 4 kierowców korzystających z usług warsztatów niezależnych.

Ten konkurs to także przełamywanie stereotypów i obalanie mitów. W kampaniach reklamowych lansuje się przeważnie serwisy autoryzowane wskazując, że tylko one są profesjonalne i nowoczesne. Niezależny warsztat przedstawiany jest natomiast w domyśle jako garaż na podwórku, w którym ubrudzeni amatorzy próbują naprawiać samochody… Tymczasem nasz konkurs dowodzi, że bardzo często niezależne warsztaty, nawet te małe, są bardzo dobrze zarządzane, zatrudniają wysoko wykwalifikowaną kadrę mechaników i mechatroników, świadczących usługi najwyższej jakości pozostając przy tym przyjazne dla środowiska i portfeli kierowców – mówił po zakończeniu drugiej edycji konkursu Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

Można tylko zyskać

Warto podkreślić, że w udział w konkursie jest bezpłatny i mogą brać w nim udział zarówno warsztaty należące do sieci serwisowych jak i niezrzeszone. Chęć zaangażowania w konkurs zadeklarowały następujące sieci serwisowe: ProfiAuto, Eurowarsztat, Bosch Car Service i Auto Crew, Q-service i Perfect Service. Ponadto najlepsze warsztaty wybierane są w trzech kategoriach, w zależności od ich wielkości.

Obiektywną i w pełni profesjonalną ocenę warsztatów biorących udział w konkursie zapewnia firma audytorska. Podobnie jak w poprzedniej edycji, konkurs „Bezpieczny Warsztat 2017” organizowany jest przy współpracy z DEKRA Polska Sp. z o.o.

– Audyty nie są dla nas nowością, jednak ocena dokonana przy współpracy z DEKRA Polska Sp. z o.o. okazała się bardzo przydatna. Nacisk położono w niej na całą procedurę obsługi klienta, od momentu przyjmowania auta do naprawy, w tym ustalenia zakresu prac, rodzaju części zamiennych, które mają zostać użyte oraz spodziewanych kosztów usługi, aż po końcową kontrolę i odbiór naprawionego auta. Badanie to pokazało, że niektóre elementy funkcjonowania naszego warsztatu można jeszcze poprawić, co też zrobiliśmy. Generalnie polecam wszystkim udział w konkursie, nawet jeśli tak jak my nie narzeka na brak klientów. Można się dzięki temu dowiedzieć, jak warsztat wypada na tle innych i przy okazji coś poprawić w jego działaniu – powiedział Jacek Brożek z wrocławskiego serwisu Auto Matunin, który zwyciężył w 2016 r. w kategorii „średni warsztat”.

Podobnego zdania był Rafał Szymacha z warsztatu Carus Łódź, który zajął III miejsce w kategorii „mały wasztat”. Dodatkowo wskazał, że uroczystość ogłoszenia wyników podczas Gali SDCM, to możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z konkurencją i doskonała okazja do nawiązania relacji z dystrybutorami i producentami części motoryzacyjnych.

Jak się zgłosić

W konkursie nie mogą brać udziału laureaci poprzednich jego edycji, zatem szanse na są wyrównane i zależne od samych warsztatów.

Zgłoszenie udziału w konkursie zajmuje zaledwie kilka minut i polega na wypełnieniu formularza aplikacyjnego dostępnego na stronie : http://sdcm.pl/konkurs/.

Audyty zostaną przeprowadzone wśród warsztatów, które zakwalifikują się do II etapu konkursu. Będzie to nie tylko okazja do pokazania się na zewnątrz, ale również do poznania swoich słabszych punktów.

Sukces w konkursie może przysłużyć się zwiększeniu konkurencyjności warsztatu. Pamiętajmy, że poziom usług świadczonych w tym segmencie rynku jest z roku na rok coraz wyższy, co wzmacnia konkurencję.

W tym miejscu warto wspomnieć, że laureaci ubiegłych edycji zostali zaproszeni do wzięcia udziału w II edycji kampanii bezpiecznywarsztat.pl, w ramach której ich warsztaty zostały odwiedzone przez znaną polską dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną Dorotę Gardias (ambasadora tegorocznej kampanii).

Zostaw Komentarz