NEO BHP – pewność i bezpieczeństwo

17 maj 2017

W szerokiej ofercie marki NEO znajduje się m.in. bogata gama produktów z linii NEO BHP. Seria składa się głównie z ubrań roboczych dostosowanych do rodzaju wykonywanych prac, akcesoriów chroniących użytkownika przed urazami oraz kilku modeli obuwia roboczego.

Nowa grupa produktów z linii NEO BHP to zaawansowany system odzieży roboczej umożliwiającej optymalne dostosowanie stroju do wykonywanych prac (Advanced Workwear System). W asortymencie znajdują się zarówno rozwiązania sprawdzające się podczas upalnych, letnich dni (lekkie i oddychające), jak i zapewniające ochronę termiczną podczas pracy w warunkach zimowych.

Wszystkie produkty NEO BHP łączą wysokiej jakości materiały oraz innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania. O ich trwałości świadczy znak jakości QUALITY APPROVAL. Jest on symbolem wieloetapowej kontroli jakości, jaką przechodzą wszystkie produkty NEO. Proces ten obejmuje cały cykl produkcji: od wyboru najlepszych dostawców, przez produkcję pilotażową i testy wzorów w warunkach laboratoryjnych, po kontrolę produktów po opuszczeniu fabryki – zarówno w trakcie dostawy,  jak i w magazynie. Z kolei funkcjonalność przejawia się w przemyślanych rozwiązaniach, takich jak SMARTPHONE POCKET, odpinane nogawki, szelki i rękawy czy zaczepy na narzędzia. NEO dba również o atrakcyjny design, stosując kolorystykę sprawiającą, że zabrudzenia są mniej widoczne.

W ofercie NEO BHP znalazły się między innymi spodnie robocze, ogrodniczki, kurtki, t-shirty, bezrękawnik, kombinezon oraz akcesoria, takie jak zatyczki do uszu czy nakolanniki. Ubrania podzielono na serię letnią oraz serię Heavy Duty, przeznaczoną do najcięższych zadań. W ramach lżejszej serii zarówno spodnie, jak i bluza zostały wykonane z wysokiej jakości bawełny o gramaturze 180 g/m2. System odpinanych rękawów i nogawek sprawia, że ubrania z serii letniej NEO w bardzo prosty sposób można dostosować do warunków pracy. Z kolei w serii Heavy Duty znajdziemy m.in. spodnie (w tym ogrodniczki), bluzę, kamizelkę i kombinezon roboczy. Wszystkie produkty NEO HD wykonane zostały z trwałej mieszanki bawełny i poliestru o gramaturze 267 g/m2. Najbardziej narażone na przetarcie miejsca wzmocnione są specjalną tkaniną – Oxford. Odzież robocza z serii Heavy Duty ma też wiele udogodnień, takich jak ergonomicznie rozmieszczone, odpinane kieszenie, możliwość uzupełnienia wkładkami piankowymi, zaczepy na narzędzia, trójigłowy szew w miejscach narażonych na rozdarcie czy odblaskowe wszywki. Dzięki temu ubrania są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także wyjątkowo funkcjonalne. Dodać należy, że odzież z obu serii (letniej i Heavy Duty) otrzymała certyfikat CE oraz zgodna jest z normą EN340.

Co również istotne, ubrania dostępne są w szerokiej gamie rozmiarowej. Dzięki czytelnym przywieszkom ze specjalnymi ikonami  w łatwy sposób można znaleźć informację o wszystkich funkcjonalnościach produktów, materiałach z których zostały wykonane czy ich przeznaczeniu.

Oferta akcesoriów NEO BHP to m.in. piankowe wkładki na kolana (dostosowane do spodni NEO), wkładki przeciwhałasowe (piankowe i silikonowe) oraz wygodne rękawice robocze z gumową częścią chwytną, a ponadto duży wybór wygodnych i trwałych rękawic ochronnych oraz okularów, wykonanych z wysokiej jakości kompozytów.

Więcej informacji o linii NEO BHP na stronie neo-tools.com

 

 

 

Zostaw Komentarz