Nie tylko klocki

24 kwi 2017

Textar znany jest na świecie jako producent elementów ciernych do układów hamulcowych. W ofercie firmy znajduje się jednak również wiele produktów ułatwiających naprawę  hamulców.

Uzupełnieniem szerokiej gamy klocków, szczęk, bębnów i tarcz hamulcowych oferowanych przez firmę Textar na rynku wtórnym, są  narzędzia i urządzenia pomocne mechanikowi w trakcie pracy przy hamulcach. Logo Textar można też zobaczyć na opakowaniach płynów eksploatacyjnych i środków smarnych.

Profesjonalne serwisowanie układu hamulcowego trudno wyobrazić sobie bez użycia preparatu czyszczącego. Aerozol „Textar Formuła XT” (poj. 500 ml) skutecznie usuwa olej, tłuszcz i brud z powierzchni elementów układu hamulcowego, a także sprzęgła czy skrzyni biegów. Może być stosowany również do czyszczenia rozruszników, prądnic, gaźników, pomp paliwowych, a nawet powierzchni szklanych lub metalowych przed ich klejeniem. Preparat jest całkowicie bezpieczny zarówno dla materiałów, jak i zdrowia człowieka i środowiska.

Kolejnym przydatnym produktem jest „Textar Cera Tec”. To pasta (w tubie o poj. 75 ml) przeznaczona do smarowania okładzin hamulców tarczowych i bębnowych, można ją bezpiecznie stosować w układach z ABS. Redukuje ona poziom hałasu w trakcie hamowania oraz chroni elementy metalowe przed korozją. Z powodzeniem można ją stosować także przy serwisowaniu kompresorów (pasta nie przewodzi prądu), łożysk, łańcuchów, prowadnic czy klem akumulatora.

W ofercie Textar nie mogło zabraknąć płynów hamulcowych. Gamę tworzą produkty DOT-3, DOT-4 (ABS), DOT-4 LV (ASR/ESP) i DOT-5.1. Wszystkie płyny spełniają najwyższe normy jakości i charakteryzują się niską temperaturą wrzenia, w tym produktu zawierającego wodę. W zależności od przeznaczenia płyny hamulcowe Textar dostępne są w butelkach o pojemności 250, 500 i 1000 ml bądź 5-litrowych kanistrach.

Zostaw Komentarz