Nowa gama do jednośladów

24 mar 2015

W nadchodzący sezon motocyklowy marka Castrol wchodzi ze zmienioną ofertą produktów do jednośladów. Uproszczona gama oraz bardziej przejrzyste oznakowanie wyrobów powinny ułatwić miłośnikom motocykli, skuterów, mopedów itp. odpowiedni dobór oleju.

Hubert _Raptowny_ DylonJuż niedługo na drogi wyjadą tysiące jednośladów. Spora ich część smarowana jest produktami marki Castrol. Oleje Power 1 sprawdzają się także w motorsporcie – w sezonie 2015 Castrol wspiera dwa zespoły, startujące w seriach WSBK i Moto GP. W Polsce produkty Power 1 promuje znany stunter, Hubert „Raptowny” Dylon.

Gama olejów Castrol do 4-suwowych silników motocykli dzieli się teraz na dwie grupy. Pierwszą stanowią oleje syntetyczne Castrol Power 1 Racing 4T, dostępne w pięciu lepkościach (od 5W-40 do 10W-50) i przeznaczone przede wszystkim do mocno obciążonych jednostek napędowych. Drugą grupę tworzą dwa oleje półsyntetyczne Castrol Power 1 4T (10W-40 i 15W-50) oraz jeden mineralny (20W-50). We wszystkich (tzn. należących do pierwszej i drugiej grupy) wykorzystywana jest technologia Trizone, która zapewnia maksymalną ochronę silnikowi, sprzęgłu i skrzyni biegów nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach i przy bardzo wysokich prędkościach obrotowych.

Zmiany nastąpiły także w gamie olejów do silników dwusuwowych – miejsce oleju Act>Evo Scooter 2T zajął Power 1 Scooter 2T.

Nowe są także etykiety produktów, albowiem zostały one dostosowane do nowych przepisów CLP (ang. Classification, Labelling and Packaging), dotyczących klasyfikacji i oznakowania substancji chemicznych i mieszanin.

Wspomnieć jeszcze należy, że nadal dostępna będzie pełna gama specjalistycznych środków smarnych obejmująca m.in. takie produkty jak oleje silnikowe XR77, A747, R40, oleje do widelców czy smary do łańcuchów.

Zauważyć też wypada, że korzystając ze strony http://oilselector.castrol.com/c/pl/pol/advancedsearch#/Motocykle-skutery-mopedy-quady-(ATV)/ można w łatwy sposób dobrać olej marki Castrol do każdego praktycznie jednośladu, zaś na stronie http://mapit.castrol.com/?country=pl&lang=pl znajduje się wyszukiwarka punktów sprzedaży produktów tej marki.

Zostaw Komentarz