Nowe filtry kabinowe Sogefi

12 kwiecień 2017

Purflux, FRAM oraz CoopersFiaam to brandy, pod którymi firma Sogefi oferuje dwa typy filtrów chroniących pasażerów pojazdu przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń oraz przykrymi zapachami: filtry przeciwpyłkowe oraz z węglem aktywnym.

Firma Sogefi rozszerzyła swą ofertę o filtr przeciwpyłkowy do samochodów Citroen C1 II VTi, Peugeot 108 VTi (1.0 i 1.2), Toyota Aygo VTi (1.0 i 1.2), Renault ESPACE V (1.6 dCi i 1.6 TCe) Nowością jest także filtr z węglem aktywnym do Renault Twingo III (0.9 TCe 90, 1.0 SCe 70) oraz Smarta Forfour (0.9, 0.9 Brabus i 1.0) i Fortwo (0.9 Brabus, Cabrio 0.9, Coupe 1.0) Coupe, cabrio, Fortwo III i Forfour III.

Filtry przeciwpyłkowe wychwytują zanieczyszczenia większe niż 40 mikrometrów, w tym kurz, małe cząstki roślinne, pyłki, bakterie, pył z hamulców, zarodniki pleśni. Filtry z węglem aktywnym z kolei zatrzymują wszystkie wymienione wyżej zanieczyszczenia, a dodatkowo szkodliwe gazy i zapachy dzięki zaawansowanej, trójwarstwowej strukturze: warstwa aktywna znajduje się pomiędzy dwiema warstwami włókniny.

Wraz ze zwiększającym się przebiegiem wydajność filtra spada. Zużyty filtr to także trudniejszy dopływ świeżego powietrza do kabiny. W środowisku miejskim, żywotność filtra kabinowego jest krótsza, szczególnie gdy pojazd porusza się w korkach z niskimi prędkościami. Dlatego wymiana filtra kabinowego powinna być rutynową czynnością podczas dorocznego przeglądu samochodu. W większości przypadków filtry w nowoczesnych samochodach są łatwo dostępne i możliwe do wymiany bez użycia specjalistycznych narzędzi.

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz