Nowe technologie, nowe opakowania

24 wrz 2018

Należąca do Federal-Mogul Motorparts marka MOOG zmienia identyfikację wizualną oraz wprowadza kilka istotnych zmian w procesie produkcji części do układu kierowniczego i zawieszenia.

Główne produkty MOOG wytwarzane w fabryce znajdującej się w Hiszpanii powstawać teraz będą z wykorzystaniem nowej technologii Hybrid Core. Sprzyja ona poprawie bezpieczeństwa, trwałości i jakości części dzięki zastosowaniu wzmocnień z włókna węglowego i indukcyjnej obróbki cieplnej. Tak produkowane elementy są bowiem mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Technologia Hybrid Core będzie stosowana do wszystkich części MOOG przeznaczonych do układów kierowniczych i zawieszenia, jeśli tylko jej użycie okaże się zasadne. Oprócz wzmocnień z włókien węglowych, które zmniejszają masę elementów i zwiększają ich trwałość, nowa technologia w konkretnych zastosowaniach przynosi także inne korzyści, na przykład niższy moment obrotowy i zwiększone wychylenie przegubów kulowych w wahaczach i końcówkach drążków kierowniczych.

Hybrid Core to zaledwie jedna z naszych technologii, która wzmacnia całą ofertę MOOG – mówi Davor Horvat, Business Director, Chassis, EMEA z Federal-Mogul Motorparts. – Wykorzystujemy również zaawansowaną obróbkę cieplną, powłoki zabezpieczające, nowy smar syntetyczny dla zwiększenia komfortu pracy układu oraz nakrętki kołnierzowe pokryte cynkiem, zapewniające jakość i bezpieczeństwo.

Wprowadzane innowacje połączone z wiedzą ekspercką inżynierów pracujących na rzecz marki MOOG pomagają rozwijać ofertę przegubów kulowych, wahaczy, końcówek drążków kierowniczych, drążków osiowych i łączników stabilizatora. Hartowanie indukcyjne zapewnia wysoką wytrzymałość i poprawia niezawodność, co zwiększa bezpieczeństwo i daje kierowcy poczucie komfortu. Stal używana do produkcji wahaczy jest mocniejsza od tradycyjnych materiałów. Nowy smar syntetyczny nie tylko ułatwia instalację, ale także skutecznie redukuje tarcie, aby zapewnić płynną i precyzyjną pracę układu kierowniczego, na tyle na ile tylko pozwala konstrukcji danego pojazdu.

Wspomnieć tu należy, że komponenty MOOG są pokrywane specjalną powłoką z płatkami cynku. Zapewnia ona doskonały wygląd i wysokiej jakości wykończenie oraz zwiększa odporność na korozję, a gdy jest zastosowana na nakrętkach kołnierzowych MOOG, zwiększa siłę dokręcenia, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo.

Skupiliśmy się na wprowadzeniu kompleksowych zmian, które dla klienta oznaczają rewolucję w ofercie produktowej i serwisie. Cieszymy się, że możemy oferować przeprojektowane części, których przewaga wciąż opiera się na niezawodności – dodaje Davor Horvat.

Nowa technologia i rozszerzenie gamy produktów są wspierane przez wprowadzenie nowych opakowań. Wyraziste, żółto-niebieskie pudełka ujednolicają wygląd całej oferty i mają być sygnałem nowego rozdziału w historii marki. Jednocześnie nowy branding ma wspierać MOOG w zwiększaniu udziałów w rynku i budowaniu pozycji marki klasy premium.

 – Uznaliśmy, że ważne jest, aby wspierać zmianę oferty również poprzez nowy wygląd opakowań – mówi Horvat. – Uderzające, żółte opakowania zostały zaprojektowane tak, aby wyróżnić MOOG od produktów konkurencji, która nie oferuje innowacji jakie znajdziemy w MOOG.

Zostaw Komentarz